زندگی نامه

سید ناصر موسوی لارگانی در روستای لارگان از توابع بخش مرکزی شهرستان فلاورجان در خانواده‌ای مذهبی و روحانی متولد شد. دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدارس روستاهای لارگان و بندارت گذراند. در سال ۱۳۵۶ برای گذراندن دروس اسلامی به حوزه علمیه اصفهان رفت. پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران به تحصیلات حوزوی خود در مدرسه علمیه اصفهان ادامه داد. در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران درآمده و راهی جبهه های خوزستان شد. در سال ۱۳۶۲ به مدت شش ماه در بیت حضرت امام خمینی (ره) به عنوان پاسدار مشغول به خدمت بود . در کنار تحصیلات حوزوی ، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته تاریخ اسلام و DBA مدیریت استراتژیک از دانشگاه گردید .

در سال ۱۳۸۶ با توصیه علما و نخبگان شهرستان فلاورجان و اصرار مردم روستاها و شهرهای شهرستان در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرده و با کسب اکثریت آرا در همان دور نخست به مجلس شورای اسلامی راه یافت. در دوران نمایندگی مجلس هشتم ضمن پیگیری مشکلات کلی کشور برای بهبود شرایط مردم شهرستان تلاش وافری داشت و پروژه های عمرانی متعددی در مناطق مختلف پس از سالها انتظار آغاز شد به نحوی که کل شهرستان به کارگاه عمرانی تبدیل شده بود .

موسوی در انتخابات مجلس نهم، با کسب بیش از ۸۰٪ آراء، به صورت شگفت انگیزی و با اکثریت مطلق آرای مردم قدرشناس شهرستان فلاورجان به مجلس راه یافت. موسوی لارگانی از لحاظ درصد آرا در انتخابات مجلس نهم در میان کل نمایندگان دارای رتبه نخست و رکورددار است . در این دوره نیز ضمن پیگیری اتمام پروژه های عمرانی در شهرستان ، با تخلفات دولت در سطح کلان و استان برخورد نمود . به نحوی که در دو مرتبه سوال از احمدی نژاد رئیس جمهور سابق جزء پیشتازان بود . چهار وزیر احمدی نژاد را استیضاح کرد و دهها سئوال و صدها تذکر شفاهی و کتبی مطرح نمود . جزء موثرین تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در زمان مرتضوی بود و به نوعی به مقابله شدید با جریان انحرافی دولت پرداخت به نحوی که با تاکید رئیس دولت و معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم اکثر پروژه های شهرستان فلاورجان به صورت نیمه تمام باقی ماند . پس از روی کار آمدن دولت روحانی نیز روند فساد ستیزی خود را بدون درنظر گرفتن مسائل جناحی ادامه داد و به نوعی در هر دو دولت راست و چپ به مقابله با انحراف پرداخت . در سال ۹۴ با رای نمایندگان استان اصفهان به ریاست مجمع نمایندگان استان اصفهان انتخاب شد که برای نخستین بار این انتخاب ۵ سال پیاپی استمرار داشته است .

سید ناصر موسوی لارگانی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ۹۴ نیز شرکت کرده و علیرغم اتحاد تمامی باندهای ثروت و قدرت در استان اصفهان بر علیه ایشان ، با کسب حدود ۶۰ درصد از آرا برای سومین بار پیاپی به پارلمان راه یافت.

در دوره دهم مجلس نیز علیرغم اینکه جزء فراکسیون اقلیت مجلس بود ولی بازهم در مباحث تقنینی و نظارتی نقش بارزی داشت. حدود ۷۰ پیشنهاد در زمان بررسی برنامه ششم توسعه در صحن علنی مجلس مطرح کرد. در بررسی بودجه های سالیانه نیز نقش موثر و فعالی داشت.

در این دوران چهارساله نیز باتوجه به مخالفت صریح با برجام و استراتژی دولت روحانی مبنی بر نگاه به بیرون از کشور ، با چالشهای فراوانی روبرو بود به نحوی که حامیان دولت در انتخابات اسفند ۹۸ تمامی تلاششان را در خصوص عدم رای آوری موسوی بکار بستند . ولی موسوی با اصرار شدید توده های مختلف مردم و با همراهی صدها نفر از بزرگان ، معتمدین و جوانان شهرستان در ساعات پایانی زمان قانونی ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم در فرمانداری حاضر شد و علیرغم توطئه های مختلف و غالب بودن فضای دروغ ، تزویر و ریا در انتخابات و عدم حمایت احزاب و لیستهای سیاسی و هزینه چند میلیاردی رقبا ، با رای بالایی به مجلس یازدهم راه یافت.

تجربه بالا در امور تقنینی و نظارتی باعث شد تا با ۱۷۱ رای نمایندگان مجلس یازدهم به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس انتخاب شد.

باتوجه به اهمیت والای اقتصاد و اشتغال در کشور ، موسوی لارگانی با همراهی تعداد زیادی از نمایندگان و برای رفع مشکلات کارآفرینان فراکسیون تخصصی کارآفرینان را در دوره یازدهم راه اندازی کرد و با رای نمایندگان بعنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.

شجاعت ، فساد ستیزی ، مردم داری ، عدم تمایل به خط و خط بازی های سیاسی ، دفاع قاطع از حقوق مردم ، پایبندی به تعهدات خود به موکلین ، نظارت بدون مصلحت اندیشی ، تلاش وافر جهت احیای زاینده رود و … از ویژگیهای بارز موسوی لارگانی است .

لینک های مفید