موسوی : ورود بانک ها به صرافی ارز بازار دلالان را از سکه می اندازد

  • کد خبر : 10199
  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
موسوی : ورود بانک ها به صرافی ارز بازار دلالان را از سکه می اندازد

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه ساماندهی نرخ ارز در دولت های مختلف مورد توجه بوده است،گفت:یکسان سازی نرخ ارز یا تک نرخی کردن آن در دولت گذشته با پیش بینی ایجاد اتاق مبادلاتی ارز برای مدتی صورت گرفت،اما نتیجه قابل قبولی عاید کشور نشد. نماینده مردم فلاورجان در […]

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه ساماندهی نرخ ارز در دولت های مختلف مورد توجه بوده است،گفت:یکسان سازی نرخ ارز یا تک نرخی کردن آن در دولت گذشته با پیش بینی ایجاد اتاق مبادلاتی ارز برای مدتی صورت گرفت،اما نتیجه قابل قبولی عاید کشور نشد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه ایده تک نرخی کردن ارز در دولت های قبل با شکست مواجه شده است، افزود: درحال حاضر بانک مرکزی برای یکسان سازی نرخ ارز به بانک های عامل اجازه داده تا کار صرافی ها در خصوص خرید و فروش ارز را انجام دهند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه ورود بانک ها به عرصه خرید و فروش ارز امتیازهای بسیاری دارد،تصریح کرد: یکی از محسنات این اقدام کوتاه کردن دست دلالان و فرصت سوزی سوء استفاده کنندگان از ارز چند نرخی است.

 ایجاد شغل های کاذب نتیجه ارز چند نرخی است

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه با ارز چند نرخی شاهد ایجاد شغل های کاذب در سطح جامعه بوده ایم، تصریح کرد: دلالی بازار ارز نوسانات قابل توجهی را در این بازار ایجاد کرده که در پی آن آرامش اقتصادی سلب شده بود.

وی با بیان اینکه دلالی بازار ارز فشارهای متعددی را به بازار وارد کرده است،گفت:با اقدام اخیر بانک مرکزی در خصوص ورود بانک های عامل به خرید و فروش ارز بازار دلالی ها از رونق خواهد افتاد.

شرط توفیق ورود بانک ها به عرصه صرافی داشتن ارز کافی است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: شرط توفیق ورود بانک ها به عرصه صرافی داشتن ارز کافی برای روی آوردن مردم به بانک ها برای خرید یا فروش ارز است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه کمبود ارز در بانک متقاضیان را به سمت خرید و فروش از دلالان ترغیب می کند،گفت: باید تامین ارز از سوی بانک ها به حدی کافی باشد که متقاضی دیگر نیازی به مراجعه به صرافی ها و دلالان نداشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بازار سیاه ارز تنها با ورود مستقیم بانک ها به عرضه خرید و فروش ارز از رونق خواهد افتاد ،درغیر این صورت برنده اصلی این بازار سوءاستفاده کنندگان خواهند بود.

منبع : سایت دنیای بانک

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=10199

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید