موسوی در صحن مجلس: مردم ناراضی از سیاست‌ اقتصادی احمدی‌نژاد، به امید گشایش دروضعیت‌معیشتی به تیم‌روحانی اعتمادکردند

  • کد خبر : 7618
  • ۲۱ دی ۱۳۹۴
موسوی در صحن مجلس: مردم ناراضی از سیاست‌ اقتصادی احمدی‌نژاد، به امید گشایش دروضعیت‌معیشتی به تیم‌روحانی اعتمادکردند

سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با محکومیت اقدام آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر گفت: سران تروریست آل سعود باید از جنایات خود دست بردارند هر چند که مسلمانان جهان این رژیم را جزء مسلمین نمی […]

سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با محکومیت اقدام آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر گفت: سران تروریست آل سعود باید از جنایات خود دست بردارند هر چند که مسلمانان جهان این رژیم را جزء مسلمین نمی دانند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور خروج از رکود غیر تورمی بود اما علاوه بر اینکه این مشکل تا کنون حل نشده بر شدت رکود اضافه شده است.

موسوی لارگانی افزود: گره زدن رفع مشکلات به رفع تحریم ها باعث شد که بیش از ۲ سال از وقت دولت اعتدال صرف مذاکرات و سعی در امیدوار کردن مردم به بهبود شرایط اقتصادی در پسا تحریم بود این در حالی است که تا کنون مشکل چندانی رفع نشده است.

وی گفت: مردم و اقشار آسیب پذیری که از شرایط اقتصادی زندگی به تنگ آمده بودند وسفره هایشان هر روز بیشتر آب می رفت خوشبینانه به وعده های رئیس جمهور دل بستند و چنان اخبار مذاکرات هسته ای را با شور و شوق دنبال می کردند که گویی به نتیجه رسیدن مذاکرات باعث رفع مشکلات می شود.

موسوی لارگانی ادامه داد: هنوز تولید و صنعت در حال توقف است و تعطیلی شهرک های صنعتی، بنگاه های تولیدی و ورشکستگی کارخانه ها گویای تداوم شرایط رکودی است.

وی گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی به عملکرد ضعیف سیستم بانکی ارتباط دارد به دلیل اینکه بانک ها بسیاری از منابع خودرا در امور غیر مولد مانند واردات، برج سازی و بنگاه داری صرف می کنند.

عدم کنترل واردات از چالش های مهم اقتصاد کشور است

موسوی لارگانی با بیان اینکه عدم کنترل واردات از چالش های مهم اقتصاد کشور است افزود: متأسفانه سیاست های دولت در مسیر کنترل واردات نه تنها باعث کاهش این موضوع نشده بلکه به افزایش چشمگیری نیز منجر شده است.

وی گفت: دستیابی و نیل به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در برجام و پسا برجام در اولویت مسئولان باشد زیرا راهکار خروج از رکود است.

موسوی لارگانی افزود: تکیه و توجه به منابع داخلی باید در اولویت باشد و اگر اقتصاد تولید محور گسترش یابد در توسعه تعاملات خارجی نیز موثر است ونباید فراموش کرد دشمنان نظام اسلامی از الگوی اقتصاد مقاومتی هراس دارند بنابراین نباید اجازه داد اقتصاد کشور ظرفیت خود را بیشتر در امور واردات به کار گیرد.

وی با بیان اینکه هرگونه تعامل و تجارت با خارجی ها باید به صورت برد-برد باشد گفت: مردم از لحاظ معیشتی در تنگنا هستند و باید توجه داشت مردمی که از سیاست های اقتصادی احمدی نژاد ناراضی بودند با امید گشایش در وضعیت معیشتی به تیم روحانی اعتماد کردند اما هنوز شرایط مطلوب خود را نیافتند.

موسوی لارگانی افزود: بازنشستگان یکی از اقشار مهم جامعه هستند که در همه دولت ها فراموش شده اند این در حالی است که بازنشستگان با کوله باری از علم و تجربه هر روز به خانه باز می گردند و باید خانواده ای را که دارای عروس، داماد و نوه است مدیریت کند.

وی گفت: بازنشسته ها نیازمند استراحت و گردش هستند این در حالی است که امروز گرفتار مشکل معیشتی شده اند بنابراین باید سریعتر به وضعیت بازنشستگان فرهنگی، صنعت فولاد، نظامی، انتظامی و سایر آنان رسیدگی شود.

موسوی لارگانی افزود: دولت و مجلس باید در برنامه ششم توسعه فکری اساسی برای رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: دولت و وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو و کشور باید هر چه زودتر راهکاری برای جبران خسارات وارد به کشاورزان و باغداران فلاورجان بیاندیشند و اجرایی کنند.

موسوی لارگانی افزود: هم اکنون باید برای تأمین آب کشاورزی، کشاورزان فلاورجان تدبیر شود و همچنین باید مشکلات در زمینه فاضلاب در تمامی مناطق شهرستان فلاورجان رفع شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: رئیس جمهور باید نسبت به پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان و پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد رسیدگی های لازم را انجام دهد.

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=7618

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید