مبارزه با فساد، مطالبه کارکنان فولاد مبارکه بوده است

  • کد خبر : 23458
  • ۲۷ دی ۱۳۹۹
مبارزه با فساد، مطالبه کارکنان فولاد مبارکه بوده است
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی طراح تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد مبارکه: گزارش‌های متعددی از اقدامات غیرقـانونی و ناصحیح توسط این مدیر و نزدیکان منصوبش به اینجـانب و برخـی نمـایندگان مجـلس و سـایر دستگاه‌های مسئـول واصـل گـردید. علی‌رغم تذکرات پی در پی برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه، اما هرگز این اتفـاق نیفتـاد و ناچار طرح تحقیق و تفحص کلید خورد.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس و طراح تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد مبارکه، سخنی کوتاه با کارکنان، کارگران، متخصصین و بازنشستگان این مجتمع صنعتی، در قالب نامه داشت.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مردم شریف و انقلابی استان اصفهان

سلام علیکم

بشارت می دهم شما را که پس از ماه‌ها و سال‌های سخت بالاخره فرصـت برافتـادن پرده‌هـا و آشـکار شدن حقایق  در بزرگترین مجتمع فولادی کشـور فراهم شد. اکنون با حمایت یکایک شما عزیزان حقیقـت امر بر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی آشکار و بـا رای قاطع به طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه ، خواستـار روشـن شـدن وقایع رخ داده در این مجتمع عظیم فـولادی کشـور شـدند.

بدون شک چهارشنبـه، ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۹ روزی ماندگار در تقویم فولاد مبارکه به ثبـت خواهد رسید. چرا که اندک مدیرانی که نه نشـانی از مـدیریت دارنـد و نـه تخصصـی در فولاد، تمام  رشته‌هایشان پنبه شـد. جـا دارد این روز را به نام روز مبـارزه با فساد و سوء مدیریت در فولاد مبارکه به ثبت برسانیم.

علی‌رغـم تبلیغـات گستـرده و مخـرب از طریق برخی شبه رسانه‌های حـق العمـل کار در اختیـار مدیریت فاسد فولاد مبارکه که حتی کارشان به جعل مصاحبه و خبر از این و آن هم رسید، نتوانستنـد آفتـاب حقیقـت را پنهان کرده و سرانجام نقاب از چهره شان بر افتاد! نه پـول پاشی رسانه‌ای جواب داد و نه تلاش برای اعطای امتیـاز و حـق السکـوت به مبارزان و مقابله کنندگان با فسـاد در فـولاد مبارکه.

این مهم حاصـل نمی‌شـد مگـر با دلگـرمی و پشتیبانی شما عزیزان و نیز حمایت بی دریغ مردم و ‌نمـایندگان حـوزه‌های انتخابیه شهرستـان‌های استان اصفهـان.

البته داستـان فـولاد مبارکه فـراتر از سطح استان بود و آوازه وقایع رخ داده در این مجتمـع از مـرزهای استان عبـور کرده و به اقصی نقـاط کشـور رسیـد.

همین شفاف‌سـازی‌هـا بود که درخواست برای مقابله با فساد و سوء مدیـریت در فـولاد مبارکـه را به مطالبه‌ای ملی تبدیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هـم  در پاسـخ به این مطالبه ملی، رای قاطع خود را به تحقیق و تفحـص اعلام و فصلی نو آغاز شد.

کیست که نداند مجتمع عظیم فولاد مبارکه تبلور خودباوری و حاصل روحیه جهادی در دهه آغـازین انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و در عمر ارزشمند خود شـاهد رشـد و تعـالی و کسب موفقیتهای مهم و مختلف داخلی و خارجی بوده و موجـب افتخار استان و کشور و نیز نماد  نماد توانمندی مردان و زنان این مـرز و بوم بوده و هست. 

اینجانب در طول چند دوره نمایندگی شما در مجلس شورای اسلامی گواهی می‌دهـم کـه همواره شاهد تلاش‌های ارزشمند تمام کارکنان شریف و زحمتکش گذشته و حال کارکنان مجتمع فولاد مبارکه بوده و خود را موظف می‌دانم در حـد تـوان به حـل مشکلات پیش آمده برای این مجتمـع اقـدام کنـم.  

مشکـلات حـاد از آنجـا آغاز شد که متاسفانه دو سال پیش مدیری بازنشسته و غیر متخصص در راس مجتمع فولاد مبارکه منصوب و به طـرز شگفت‌آوری مـورد حمایت مقامات ارشد دولت قرار گرفت!

پست‌های کلیدی مدیریتی در اختیار کسانی قرار گرفت که آشکارا از رانت حمـایتی مقـامات ارشد دولتی و برخی سیاسیون برخوردار بودند یا نسبت قـوم و خویشی با این و آن داشتند!

علی‌رغم انتشار گـزارش های پی در پی از سوء مدیریت و مفاسد این مدیـر غیـر متخصـص، امـا گویی چشمی برای دیدن و گوشی برای شنیدن در دولت نبود و حتـی مورد حمایت پیدا و پنهان قرار گرفت!

کاشف بعمل آمده است که جنـاب مدیـر بدون کوچکترین احساس مسئولیت  و حتی در راستای ماموریتی پنهان این مجتمع را به حیات خلوت اعضای ارشد دولت و برخی سیاسیون رانت جو تبدیل کرده و در عوض مهر ابقا بر مدیریت غیر قانونی‌اش نقش بسته است!

گزارش‌های متعددی از اقدامات غیرقـانونی و ناصحیح توسط این مدیر و نزدیکان منصوبش به اینجـانب و برخـی نمـایندگان مجـلس و سـایر دستگاه‌های مسئـول واصـل گـردید. علی‌رغم تذکرات پی در پی برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه، اما هرگز این اتفـاق نیفتـاد و ناچار طرح تحقیق و تفحص کلید خورد. اسناد مفاسـد و سـوء مدیـریت بقدری مستحکم است که اعضای کمیسیون صنایع با اجماع به طرح تحقیق رای دادند و متعاقبا ۱۹۸ نفر از نمایندگان هم با رای قاطع خواستار عملیاتی شدن طرح تفحـص شـدند. چرا که نماینـدگان مجلس شورای اسلامی قسم یاد کرده‌اند تا در حفظ منافع اقشار مختلف خصوصا طبقات ضعیف اقدام نماینـد و با هیچ کس هم مماشاتی ندارند.

فولاد مبارکـه با میلیون‌ها سهامدار عدالت و همچنین برخی دستگاه‌های عمومـی و دولتـی، به عنـوان بیت المال و حق الناس بایستی در دست افـراد پاکـدسـت باشـد.

لذا آنچه اینجـانب به همراه اکثریت قاطع نمایندگان مجلس در خصوص تحقیـق و تفحـص از عملکرد فولاد مبارکه و مقابله با رانت چند ده هزار میلیـارد تومـانی در فولاد به آن رای داده ایم تلاشی است تا حقوق مردم خصوصا سهامداران میلیـونی فولاد مبارکه را حفظ نموده و دست رانت خواران و مفسـدان را از فـولاد مبارکه کوتاه نماید.

قطعـا مبـارزه با فسـاد و رانت مطلوب همه حق‌طلبان از جمله کارکنان شریف فولاد مبـارکه بـوده و هست. مطمئن باشید شما عزیزان بالاترین بهره را از اصلاح و پاکسـازی امور در این مجتمع خواهید برد.

نمایندگان مجلس شـورای اسـلامی همــواره سپـاسگـزار تلاش‌گران عرصـه‌های مختـلف خـدمت از جمـله شمـا فولادمردان هستند. شما کارکنان غیوری که خالصانه در پی کسـب روزی حـلال و ایجاد توفیقات روز افزون برای کشور اسلامی‌مان هستید، در چتر حمایتی قانون هستید و اجازه نخواهیـم داد چنـد مدیر غیر متخصص و کار نابلد و در عین حال فاسـد و رانت جـو وجهه فولاد مبارکه را ملکوک نمایند.

 

سیدناصر موسوی لارگانی 

خادم شما در مجلس شورای اسلامی

عضو هیئت مجلس شورای اسلامی

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=23458

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید