شفاف سازی یا تسویه حساب سیاسی/برخی مسئولان اعتقاد دارند مرگ خوب است اما برای دیگران

  • کد خبر : 14734
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۷
شفاف سازی یا تسویه حساب سیاسی/برخی مسئولان اعتقاد دارند مرگ خوب است اما برای دیگران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد برخی مسئولان شفاف سازی را برای دیگران خوب می دانند اما در مورد خودشان آن را تسویه حساب سیاسی می دانند.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اهمیت ایجاد شفافیت در عرصه های مختلف از سوی مسئولان و متولیان دستگاه ها، گفت: باید اذعان کرد معمولا اگر دیگران تخلفی کنند، سعی می شود این موضوع بزرگنمایی شود؛ به عنوان مثال پرونده بابک زنجانی مورد سوال است و مستمر بیان می شود چرا هنوز به نتیجه نرسیده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: این مهم در حالیست که اگر متخلفان مرتبط با برخی مسئولان شوند یا به عبارتی تخلف در زمان تصدی مسئولیتمان انجام شده باشد، عنوان تسویه حساب سیاسی را برای شفاف سازی انتخاب می کنیم و ارگان برخورد کننده را زیر سوال می بریم.

وی در این خصوص، ادامه داد: در واقع با نوع دیدگاه مذکور، شفافیت در قبال دیگران را خوب می دانیم و در مواجه با خودمان پسندیده نمی دانیم و اقدام به انتقاد می کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه شفافیت می تواند موجب اطمینان بخشی به مردم و ولی‌نعمتان نظام شود، اظهار کرد: به عنوان مثال در خصوص مسئله ارز، سکه و خودرو اگر به مردم گفته شود چه کسانی تلخف کردند، مردم خیلی خوشحال و راضی خواهند بود تا اینکه صرفا عنوان شود افراد متخلف به قوه قضائیه معرفی شده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی تخلف محرض است نیاز به بررسی و تحلیل ندارد بلکه باید با شفافیت برخورد صورت بگیرد، تصریح کرد: بر این اساس موجب می شود اعتمادی که از برخی مسئولین سلب شده بازگردد زیرا کمتر از پنج درصد از مسئولان تخلف کرده و موجب زیر سوال رفتن همه ارزش ها شده اند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی، اعتقاد دارد متاسفانه برخی از سوء استفاده ها و برخوردهای مسئولان موجب سلب اعتماد مردم شده است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه شفاف سازی در عرصه های مختلف از نظر امنیتی مشکلی برای کشور بوجود نخواهد آمد، گفت: در واقع باید اذعان کرد مردمی که برای نظام اسلامی عزیزترین افراد خانواده‌شان را فدا کرده اند به میدان خواهند آمد و کمک حال مسئولان خواهند شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مماشات کردن یکی از موانع شفاف سازی است، ادامه داد: اگر شفاف سازی صورت می گرفت، اکنون شاهد بروز تخلفات و اعتراض های مختلف نسبت به این موضوع نبودیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال اگر با معاون اول دولت دهم در زمان تصدی برخورد جدی صورت گرفته بود، در دولت کنونی نیز فرد خاطی در دولت به خودش اجازه تخلف نمی داد .

منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=14734

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید