سخن روز

دولت با فوريت لايحه ساماندهي رمز ارزها را ارائه كند

  • کد خبر : 23952
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
دولت با فوريت لايحه ساماندهي رمز ارزها را ارائه كند
اگر دولت در موضوع رمز ارزها در آينده لايحه‌اي ارائه نكند با مشكل مواجه مي‌شويم، در حال حاضر كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گزارش جامعي را در زمينه رمز ارزها آماده كرده است كه در صحن علني مجلس قرائت و بر اساس ماده 45 آيين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي به طرح تبديل ‌شود.

سيدناصر موسوي لارگاني عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، در خصوص عدم ارائه لايحه در زمينه ساماندهي رمز ارزها از سوي دولت، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با نمايندگان فرمودند كه دولت بايد در مواردي كه نيازمند قانون است لايحه ارائه كند زيرا لوايح از نظر كارشناسي دولت نيز برخوردار هستند.

گزارش كميسيون اقتصادي در خصوص رمز ارزها به طرح تبديل مي‌شود

نماينده مردم فلاورجان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه متاسفانه دولت در بسياري از زمينه‌ها علي رغم نياز مبرم لايحه‌اي ارائه نمي‌كند، گفت: اگر دولت در موضوع رمز ارزها در آينده لايحه‌اي ارائه نكند با مشكل مواجه مي‌شويم، در حال حاضر كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گزارش جامعي را در زمينه رمز ارزها آماده كرده است كه در صحن علني مجلس قرائت و بر اساس ماده ۴۵ آيين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي به طرح تبديل ‌شود.

كمبود توليد برق حاصل كوتاهي دولت است

اين نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: علي رغم اعلام دولت در خصوص تاثير استخراج رمز ارزها بر كمبود برق برخي كارشناسان معتقد هستند كه اين موضوع تاثير چنداني بر افزايش مصرف برق ندارد و كمبود توليد برق حاصل كوتاهي دولت است.

دولت در پرداخت مطالبات وزارت نيرو كوتاهي كرده است

موسوي لارگاني با اشاره به اينكه وزارت نيرو در مقطعي از زمان مدعي بود به دليل عدم دريافت مطالبات امكان تعمير نيروگاه‌هاي خود را ندارد، افزود: به دليل كوتاهي دولت در پرداخت مطالبات وزارت نيرو و تاخير در تعمير نيروگاه‌ها شاهد كمبود برق هستيم.

نماينده مردم فلاورجان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه دولت اگر اراده‌اي براي ساماندهي رمز ارزها و جلوگيري از خروج آن از كشور دارد بايد به فوريت لايحه خود در اين خصوص را به مجلس ارائه كند، ادامه داد: لايحه دولت در زمينه رمز ارزها بايد تلفيقي از طرح مجلس شوراي اسلامي باشد تا دچار چالش و مشكل نشويم.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، خاطرنشان كرد: متاسفانه در حال حاضر اراده‌اي براي ارائه لايحه در خصوص رمز ارزها از سوي دولت وجود ندارد اما اگر قصد دارند در روزهاي پاياني عمر دولت از بروز مشكلات جلوگيري كنند به فوريت لايحه مذكور را به مجلس تحويل دهند.

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=23952

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید