در هر جلسه‌ای پیگیر مشکلات قهدریجان هستم؛ ۳/۵میلیارد تومان برای احداث سالن ورزشی در این شهر جذب شده است

  • کد خبر : 22695
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۹
در هر جلسه‌ای پیگیر مشکلات قهدریجان هستم؛ ۳/۵میلیارد تومان برای احداث سالن ورزشی در این شهر جذب شده است
موسوی لارگانی در دیدار با مسئولین شهر قهدریجان ضمن اشاره به بودجه 15 میلیاردی این شهر ، گفت : بارها مردم شهرها از ما سوال می کنند چرا شهرداری ها فعالیتی نمی کنند ؛ حال اگر به روستاها سر بزنید ، می بینید برخی دهیاری‌ها طرح های در دست اجرایشان از یکی دو شهرداری بزرگ شهرستان بیشتر است که مسائل زیادی در پس پرده این ماجرا وجود دارد.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شریف شهرستان فلاورجان و عضو هیئت رئیسه مجلس به همراه مهندس علی ساعدی فرماندار شهرستان با امام جمعه ، شهردار و شورای شهر قهدریجان دیدار کرد.

موسوی لارگانی در این دیدار گفت: اکثر مشکلات شهرهای شهرستان فلاورجان مربوط به داخل شهر است و نباید بیرون از شهرستان دنبال مقصر بگردیم؛ برای مثال اینکه برخی برای تخریب مسئولی در فضاهای مختلف می گویند آمد، عکس هایش را گرفت و رفت درست نیست؛ عکس به چه درد من نماینده می خورد ؛ نمایندگی و مسئولیت های مختلف موجب نشده است که از مردم فاصله بگیرم و همواره در بین مردم شهرستان بوده و آنها را رها نکرده ام ؛ همین مسأله موجب شده است مردم چهار دوره متوالی به یک طلبه اعتماد کنند و رای دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه با اشاره به برخی از طرح های شهر قهدریجان خاطر نشان کرد: شهرستان فلاورجان یک کلان روستا است اما قهدریجان کل بافت و ساختش هنوز سبک سنتی و روستایی را دارد ؛ هرچند حدود ۶ دهه است که تبدیل به شهر شده ولی هزینه های جاری این شهرداری زیاد است و باید مجموعه شهرداری در این هزینه ها بیشتر صرفه جویی کند.

وی در تکمیل صحبت خود اظهار داشت: این مشکل در تمام شهرداری های شهرستان فلاورجان وجود دارد؛ چند سال قبل در زمان یکی از شهردارهای قهدریجان وی مدعی بود که اگر یک میلیارد تومان اعتبار داشته باشم شهر را آباد و گلستان می کنم و امروز طبق گفته اعضای شورا ، بودجه سالیانه شهرداری بیش از ۱۵ میلیارد تومان است ولی کمتر کار می شود؛ بارها مردم از ما سوال می کنند چرا شهرداری ها فعالیتی نمی کنند و اگر به روستاها سر بزنید ، می بینید برخی دهیاری‌ها طرح های در دست اجرایشان از یکی دو شهرداری بزرگ شهرستان بیشتر است که مسائل زیادی در پس پرده این ماجرا وجود دارد.

حجت الاسلام موسوی لارگانی در ادامه با اشاره به اعتباری سه و نیم میلیارد تومانی که برای احداث یک سالن ورزشی در قهدریجان جذب شده است توضیح داد: وزارت نفت در هیچکدام از شهرها و استان های غیر نفتی اجازه هزینه ندارد اما با پیگیری های بنده این مبلغ جهت شهر قهدریجان جذب شده است.

وی افزود: این اعتبار دو سال و نیم قبل جذب شده است و چون زمین در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار داده نشد پولی که با آن می شد زمانی یک مجموعه کامل ورزشی با تمام امکانات احداث کرد ، ارزش خود را از دست داده به حدی که اداره ورزش و جوانان به ما اعلام کرد اعتبار مجدد برای شروع کار جذب کنیم ولی وزارت نفت جهت تخصیص اعتبار مجدد، خواستار دریافت گزارش پیشرفت فیزیکی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که هر کجا برای هر مطلبی جلسه برگزار شده و یا پیگیر موضوعی بودم اسم قهدریجان را نیز آورده ام تصریح کرد: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان اعتبار برای اداره برق جذب شد تا دو فیدر به شهرستان اضافه شود اما با کوتاهی هایی که صورت گرفت ، این اعتبار به خزانه بازگشت خورد ؛ همینطور در سفری که دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی به شهرستان فلاورجان داشت ، علی رغم پروژه‌های زیادی که برای بازدید بود ، تنها مسیرهای قهدریجان و امامزاده سید محمد را از نزدیک بازدید کرد که البته این بازدید دستاورد های خوبی برای مردم این بخش داشت که به زودی شاهد آن خواهیم بود.

وی در تکمیل این صحبت خود گفت: در مرحله اول پس از نقشه برداری و آماده شدن طرح ، مقرر شد تا آزادسازی‌ها و زیرسازی‌های اصولی توسط شهرداری صورت پذیرد و پس از آن ، آسفالت جاده محدوده امام زاده سید محمد توسط وزارت راه ریخته شود ؛ همچنین مناقصه پل نیز با اعتباری نزدیک یک میلیارد تومان به زودی اعلام رسمی می شود.

نماینده مردم شهرستان فلاورجان در ادامه با گفتن این مطلب که در حال حاضر بهترین دانشگاه پیام نور شهرستان ، در شهر قهدریجان است خاطرنشان کرد: در ابتدای نمایندگی بنده ، قهدریجان دانشگاه داشت اما زمین نداشت ؛ در همان زمان ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای دیوارکشی دانشگاه جذب کردیم ولی اکنون با توجه به صندلی های خالی فراوان در دانشگاه‌ها ، کمتر برای احداث و ایجاد ساختمان دانشگاه کمک می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا ساختمان دانشگاه آزاد در اختیار پیام نور قرار نمی گیرد گفت: هر بار در این خصوص پیگیری صورت گرفت ، بهانه‌هایی از سوی درخصوص نیاز به زمین و یا تعلق آن به پژوهشگاه این دانشگاه ، از سوی دانشگاه آزاد آورده شده است و عملا ما نیز نتوانسته‌ایم آن را برای دانشگاه پیام نور در اختیار بگیریم.

وی اضافه کرد: برای دانشگاه پیام نور زمینی اهدا شده است که تا به‌نام دانشگاه نشود ، وزارت علوم نمی تواند در آن فعالیتی انجام دهد و اگر مسئولین شهر و دانشگاه پیام نور واحد قهدریجان حرکتی انجام ندهند ، این واحد نیز به سرنوشت واحد فلاورجان دچار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=22695

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید