سخن روز

تذكرات كتبي بهارستان‌نشينان به مسئولان اجرايي‌

  • کد خبر : 2525
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۰
تذكرات كتبي بهارستان‌نشينان به مسئولان اجرايي‌

سيدناصر موسوي لارگاني نماينده فلاورجان به وزير نيرو در خصوص ‌لزوم تجديدنظر و كاهش تعرفه برق كشاورزي در شهرستان فلاورجان با توجه خشكسالي شديد و به وزير امور خارجه در خصوص لزوم تغيير تصميم براي انتصاب معاون مالي اداري آن وزارتخانه تذكر داد

تذاكرات كتبي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به مسئولان اجرايي كشور ظهر امروز از سوي هيئت رئيسه مجلس در صحن علني قرائت شد.

بهمن محمدياري نماينده تالش و رضوان‌شهر به وزير علوم، تحقيقات و فناوري در خصوص جلوگيري جدي از اقدامات در حال انجام براي تعطيلي دانشكده فني كاسپين چوكان وابسته به دانشگاه فني دانشگاه تهران تذكر داد.

محمد سقايي و عوض حيدرپور نمايندگان ني‌ريز و شهررضا از رئيس جمهور خواستند تا عدم اجراي جزء الف بند ۸ قانون بودجه سال ۸۹ مبني بر واريز وجوه حاصل از فروش طرح فولاد هرمزگان به سازمان ايميدرو براي هزينه كردن در طرح‌هاي نيم تمام فولادي كشور پيگيري شود.

همچنين محمد سقايي نماينده ني‌ريز به وزير اقتصاد و دارايي براي تسريع در اجراي قانون بودجه در ارتباط با تبصره ۳ بند (د) كه بر اساس آن خزانه مكلف است عين وجوه واريزي عوارض گاز از مشتركين را براي طرح گاز رساني به شركت ذيربط پرداخت كند، تذكر داد.

نادر قاضي‌پور و جواد جهانگيرزاده نمايندگان مردم اروميه به وزير امور خارجه در خصوص جلوگيري از انتصاب افراد مسئله‌دار در آن وزارتخانه و به وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در خصوص جلوگيري از انتصاب رئيس غيربومي دانشگاه علوم پزشكي اروميه تذكر دادند.

محمدقسيم عثماني نماينده مردم بوكان نيز به وزير نيرو در خصوص رسيدگي به تعلل در شروع عمليات بدنه سد سيمينه رود بوكان و رسيدگي به تعلل در آبرساني از سد شهيد كاظمي به دشت فيض‌الله بيگي بوكان، به وزير آموزش و پرورش در خصوص رفع كمبود فضاي آموزشي در شهرستان بوكان و به وزير بازرگاني در خصوص رسيدگي به علل تعلل در اتمام سيلوي ۷۰ هزار تني شهرستان بوكان تذكر داد.

اسدالله قره‌خاني نماينده مردم علي‌آباد كتول به وزير بازرگاني در خصوص پرداخت وجوه گندم خريداري شده گندم كشاورزان علي‌آباد و به وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در خصوص تامين پزشك متخصص براي تنها بيمارستان شهرستان علي‌آباد كتول تذكر داد.

محمدقسيم عثماني نماينده بوكان و جواد جهانگيرزاده نماينده اروميه نيز از وزير اقتصاد و دارايي خواستند در خصوص رفع بلاتكليفي متقاضيان تسهيلات بافت‌هاي فرسوده در بانك صادرات اقدام كند.

سيدحسين دهدشتي نماينده مردم آبادان نيز به وزير آموزش و پرورش در خصوص تغيير و تحول مديران شهرستان بدون نگاه كارشناسي و منطقي بر خلاف قانون مديريت خدمات كشوري تذكر داد.

همچنين سيدناصر موسوي لارگاني نماينده فلاورجان به وزير نيرو در خصوص ‌لزوم تجديدنظر و كاهش تعرفه برق كشاورزي در شهرستان فلاورجان با توجه خشكسالي شديد و به وزير امور خارجه در خصوص لزوم تغيير تصميم براي انتصاب معاون مالي اداري آن وزارتخانه تذكر داد و از رئيس جمهور خواست در خصوص صدور دستور لازم براي رسيدگي به وضعيت نامناسب خانواده‌هاي معظم شهدا و جانبازان توسط بنياد شهيد اقدام كند.

هادي مقدسي نماينده مردم بروجرد از وزير مسكن و شهرسازي و رئيس جمهور خواست در شروع عمليات اجرايي فرودگاه بروجرد تسريع شود.

اقبال محمدي نماينده مريوان و سروآباد نيز به وزير نيرو در خصوص تسريع در احداث جاده جديد مسير پيرخزران به روستاهاي سوكول، بيدره، نيزل در محور كوماسي شهرستان مريوان و به وزير كشور در خصوص تسريع در جابه‌جايي گلوگاه ورودي شهر سروآباد و تسريع در ايجاد و راه‌اندازي بخشداري جاورود سرو آباد تذكر داد.

ستار هدايت‌خواه، سيدجلال يحيي ‌زاده، سيدعلي طاهري، سيدعلي حسيني، روح‌الله حسينيان، نادر قاضي‌پور، عيسي‌زاده و سيدناصر موسوي نمايندگان شهرهاي بوير احمد و دنا، تفت و ميبد، گرگان، نيشابور، تهران و فلاورجان به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص رفع توقيف نشريه ۹ دي تذكر دادند.

داريوش قنبري نماينده مردم ايلام نيز از وزير كشور خواست در خصوص بررسي علت توهين استاندار ايلام به شان نمايندگان استان و جايگاه مجلس اقدام كند و به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص بررسي علل ايجاد فرصت براي توهين به نمايندگان در صدا و سيماي استان ايلام تذكر داد.

سيدمهدي صادق نماينده مردم آستانه اشرفيه و بندر كياشهر نيز به وزير كشور در خصوص ساماندهي زباله‌هاي شهري و روستايي تذكر داد و از رئيس جمهور خواست به معيشت بازنشستگان سال‌هاي ۸۸ و ۸۹ رسيدگي كند.

عبدالله رستگار نماينده مردم گنبد كاووس به وزير بازرگاني در خصوص عدم پرداخت بهاي گندم به كشاورزان شهرستان گنبد كاووس استان گلستان و مهرداد لاهوتي نماينده مردم لنگرود به وزير نيرو در خصوص شروع عمليات اجرايي سد لاستيكي شهرستان لنگرود تذكر دادند.

حشمت‌الله فلاحت‌پيشه نماينده مردم اسلام‌آباد غرب و مصطفي كواكبيان نماينده سمنان از رئيس جمهور خواستند در خصوص پيگيري نقش برخي از معاونت‌ها در تخريب روابط مجلس و دولت اقدام كند همچنين مصطفي كواكبيان نماينده سمنان از احمدي‌نژاد خواست برداشت چندين برابر قطري‌ها از ميادين گاز مشترك را پيگيري كند.

مصطفي كواكبيان و مؤيد صدر حسيني نمايندگان سمنان و خوي به وزير امور خارجه در خصوص رسيدگي به انتصاب برخي افراد مسئله‌دار در آن وزارتخانه و پيگيري علت جلوگيري شهردار لندن از ساخت سفارت جديد ايران در لندن و به وزير كشور در خصوص علل افزايش ده‌ها برابر مبلغ دفترچه‌هاي ساعت زني در مراكز پليس راه تذكر دادند.

غفار اسماعيلي نماينده مردم هشترود نيز به وزير كشور در خصوص پرداخت خسارت‌هاي غير مترقبه سال ۸۹ تذكر داد.

همچنين سيدعلي محمد بزرگواري نماينده كهگيلويه به وزير بازرگاني در خصوص عدم صادرات هندوانه مزارع هندوانه كشاورزان كشور و سيد عماد حسيني نماينده مردم قروه به وزير نيرو در خصوص علت عدم اجراي سامانه انتقال سد ژاوه و عدم تامين اعتبار آن تذكر دادند.

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=2525

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید