سخن روز

برخی از مسئولان به دنبال فشار مضاعف به رهبری برای پذیرفتن مذاکره هستند/ دلواپسان، دلواپس و نگران شرایط کنونی کشور بودند

  • کد خبر : 17911
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۹
برخی از مسئولان به دنبال فشار مضاعف به رهبری برای پذیرفتن مذاکره هستند/ دلواپسان، دلواپس و نگران شرایط کنونی کشور بودند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از مسئولان غربگرا به دنبال فشار مضاعف به رهبری برای پذیرفتن مذاکره هستند؛ ملت بیدار ایران حتی اجازه تفکر به مذاکره دیگر با قاتل شهید بهشتی و سردار سلیمانی را به شما نخواهند داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی؛  حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی شب گذشته در سالگرد شهادت شهید آیت الله بهشتی در گلستان شهدا اصفهان با بیان اینکه شهید بهشتی صفات بسیار ارزنده ای داشتند مسئولان ما باید سر لوحه های رفتار و برنامه های خود قرار دهند، اظهار کرد: تواضع یکی از صفات شهید آیت الله بهشتی بود و شاید در این ۴۰ سالی که از انقلاب گذشته است، مسئولی اینقدر متواضع نداشته باشیم.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پست مقام و جایگاه ایشان را فریب نداد؛ اما آیا اکنون برخی از مسئولان این توضع را دارند  و آیا با ارباب رجوع خود با کسانی که با آن ها ارتباط برقرار می کنند، اینقدر متواضعانه برخورد می کنند.

 

وی افزود: پست و مقام برخی از مسئولان را گرفته که به سایه خود هم می گویند به دنبال ما نیا؛ یکی دیگر از صفات ارزشمند این عالم وارسته و مجتهد، صداقت است.

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی برخی موارد حتی اگر مطلبی به ضرر ایشان بوده و دیگری خلاف جلوه میداد ایشان موضع گیری می کرد، تصریح کرد: یکی از رفقای ایشان می گوید که در جلسه ای حضور داشیم و یکی از دوستان ایشان در مورد مطلبی از بنی صدر که بیشترین توهین ها را به شهید داشته است،  را عنوان کرد، آقای بهشتی به سرعت موضع گیری کردند که من این موضوع را می دانم و اینکه شما میگوید واقعیت ندارد.

 

برخی امروز حرفی را می زنند و فردا آن را انکار می کنند

 

نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی  با توضیح اینکه برخی از مسئولان امروز حرفی را می زنند و فردا آن را انکار می کنند، بیان کرد: امام خمینی (ره) در خصوص آیت الله بهشتی فرمودند ایشان مظلوم زیست و مظلوم شهید شد؛ مسئولان ما به این صفت ارزشمندی که جز دستورات قرآن کریم است، عمل می کنند.

 

وی با بیان اینکه یکی از دیگر صفات شهید بهشتی خدمت به نسل جوان و نوجوان که آینده سازان هر کشوری هستند، بود، اظهار کرد: قبل از انقلاب زمانی که رژیم پهلوی سعی کرد که زندگی و سبک مردم ایران که پیرو ائمه و اکثریت مردم شیعه هستند را غربی و مادی گرا کند؛ این شهید  از خود گذشتگی نشان می دهد و با دکتر باهنر قبول کردند تا مطالب کتاب های تعلیمات دینی درسی را تبیین دهند.

 

وی تأکید کرد: نتیجه این زحمات جوانانی می شود که در سال ها مقابل رژیم پهلوی صف آرایی می کنند؛ نتیجه این توهین ها جوانانی می شود که در سال ‌۵۹ و زمانی که صدام و دست نشان استکبار جهانی به کشور ما حمله می کند، در مقابل زیاده خواهی استکبار جهانی سینه سپر می کنند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: نتیجه این مقابه با استکبار جهانی این گلستان شهدایی که مانند خورشید درخشان است، می شود؛ آیا اکنون روحانیان و معلمان در زمینه تعلیم و تربیت چنین فکری را دنبال می کنند و چنین برنامه ای را دارند.

 

بعد از انقلاب مردم ما بهشتی را نشناختند اما ضدانقلاب به خوبی شناخت

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی با تأکید بر اینکه بعد از پیروزی انقلاب مردم ما بهشتی را نشناختند اما منافقین، ضدانقلاب و امریکا به خوبی این شهید را شناختند، افزود: استکبار متوجه شد که آیت الله بهشتی یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری است و در پیشبرد و استحکام این نظام می تواند نقش آفرینی های زیادی داشته باشد.

 

وی گفت: ترور شخصیت ایشان در ابتدا در دستور کار بود که این ترور و تهمت ها توسط دوستان و دشمنان نسبت به ایشان روا داشتند؛ پس از این ترور، آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از شهید و امام راحل را با فجیع ترین وضعیت به شهادت رساند.

 

وی با بیان اینکه مظلومیت از این بالاتر که تهمت های به این شهید زدند که زبان حقیر از بیان آن ها قاصر است، تصریح کرد: رفتار این شهید بزگوار در مقابل کسانی که به به ایشان تهمت می زدند، آرام و بدون عصبانیت بود.

 

دبیر هیأت رئیسه مجلس یازدهم بیان کرد: همسر شهید بهشتی می گوید در ۲۹ سالی که به ایشان زندگی کردم یک بار شاهد عصبانیت شهید نبودم؛ برخی از مسئولان با منتقدان منصفی که دلشان برای نظام، دستاورهای نظام می سوزد، چگونه رفتار می کنند؟

 

به دلسوزان نظام بر چسب بی سواد و ترسو زدند

 

وی ادامه داد: به این دلسوزان و بر چسب بی سواد، ترسو و کاسب و .. زده می شود که این توهین ها در شان شخصیت مسئول نظام نیست که نتیجه این انتقادات مشخص می شود که اگر انتقادی کردند دلواپس بودند به خاطر سرنوشتی بود که پیش آمد؛ تمام تعهدات عمل کردیم اما غربی ها حاضر نشدند که به یکی از تعهدات خود عمل کنند.

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی  با بیان اینکه گسترش عدالت در جامعه از دغدغه شهید بهشتی در جایگاه رئیس قوه قضائیه بود، خاطر نشان کرد: از خدمات ارزنده این روزهای قوه قضائیه و شخص آیت الله رییسی تشکر کنم  اگر در سال های گذشته هم چنین روحیه ای در قوه قضائیه بود شاید امروز گرفتار یک سری مشکلات اقتصادی نبودیم.

 

وی ادامه داد: اگر با دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی در گذشته هم اینگونه مقابله شده بود و روحیه اجرای عدالت شهید بهشتی در قوه قضائیه در این ۴۰ سال گدشته توجه شده بود شاید اختلاس های سه و ۱۵ هزار میلیاری و امثال آن ها نبودیم که برخی پول بیت المال را به تاراج ببرند و باعث ایجاد مشکلات کنونی شویم.

 

صدا و سیما و نظام آموزشی در حق شهید بهشتی کم کاری کرده است

 

نمانیده فلاورجان در مجلس با توضیح اینکه به صدا و سیما و نظام آموزش که در حق این شهید کم کاری کردند انتقاد دارم، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون در حق این شهید ظلم شده است، صدا و سیمای جمهوری اسلامی تنها هفتم تیر به یاد شهید بهشتی می افتد؛ اگر بخواهیم از صفات این شهید بگویم ساعت ها زمان می ببرد که در عمر با برکتش چقدر خدمت به اسلام کرده است.

 

وی تأکید کرد: باید برنامه هایی از زندگی این شخص و علومی که با آن آشنا بوده تهیه شود؛ شاید خیلی ها ندانند آیت الله بهشتی به هفت زبان مسلط بوده است و چرا صدا و سیما از این شهید در ایام سال برنامه ای تهیه نمی کند.

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی گفت: صدا و سیما برخی از سریال های و برنامه های که در شأن نظام اسلامی نیست را چندین بار تهیه و منتشر می کند؛ از صدا و سیما در خواست می کنیم که ابعداد زندگی شخصیت هایی مانند شهید بهشتی را تهیه و در ایام سال منتشر شود.

 

وی با بیان اینکه از سیستم نظام آموزشی هم انتقاد داریم که چرا نباید دیدگاه های این شهید در آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تدریس شود؛ چرا نباید بچه های ما با تفکر و شخصیت این شهید بزرگوار آشنا شوند.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: جای بسیار تاسف است که درس های مانند حسین فهمیده از کتاب های درسی دانش آموزان حذف شود و اما به دنبال اجرای سند ننگین ۲۰۳۰ باشیم؛ جای تاسف دارد که الگوهای شهید بهشتی، مطهری، باهنر و شهدای دیگر را داریم اما درس های در کتب درسی تدریس می شود که به درد دنیا و آخرت نمی خورد.

 

برخی از مسئولان به دنبال فشار مضاعف به رهبری برای پذیرفتن مذاکره هستند

 

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولان غربگرا به دنبال فشار مضاعف به رهبری برای پذیرفتند مذاکره هستند؛ ارز روزی از یک هزار و ۲۲۶ تومان به سه هزار تومان رسید، گفتند عدم مشورت است و بی تدربیری است.

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی اضافه کرد: اما امروز که ارز به ۲۰ هزار تومان رسیده، به طور قطع مشورت می شود که باید ۲۰ هزار تومان شود؛ آقای محسنی اژه ای در نوسات قبلی ارزی عنوان کرد که چند نفر اخلال گر دستگیر کردیم اما بانک مرکزی نامه زد که از ما هستند و شاید مشورت با این ها انجام می شود.

 

وی اظهار کرد: اکنون معیشت مردم واقعا با مشکل جدی روبه رو شده و این فشار ها و سختی هایی که دارند ایجاد می کنند، می خواهند بگویند که چاره ای جز مذاکره نداریم.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: ملت بیدار ایران حتی اجازه تفکر مذاکره دیگر با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، قاتل شهید بهشتی و سردار سلیمانی را به شما نخواهند داد.

 

ثمره مذاکرات شهادت سردار سلیمانی بود

 

وی با بیان اینکه این ملت پشت رهبری حکیم ایستاده است، تصریح کرد: یک بار به شما اجازه مذاکره داده شد که این مذاکره جز خفت برای ملت ایران چیزی به همراه نداشت؛ ثمره این مذاکره شهادت سردار سلیمانی بود.

 

حجت الاسلام موسوی لارگانی اضافه کرد: بعد از همه تعهداتی که عمل کردیم، امریکا از برجام خارج شد و پشت به تمام تعهدات زیاده خواهی های خود را شروع کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://nmousavi.ir/?p=17911

دیدگاه ها

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

لینک های مفید