Headline news » اخبار ملی » اسلایدر صفحه اول » پیشخوان
کد خبر : 14758
چهارشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

تبلیغ از کالای ایرانی باید افزایش پیدا کند

سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس دهم در خصوص برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک، گفت: یکی از فرمایشاتی که مقام معظم رهبری بر آن بسیار تاکید دارند، حمایت از کالای ایرانی است که اگر به درستی انجام شود به تبع آن تا حدی زیادی مشکل اشتغال هم در کشور رفع خواهد شد. به نظر من نیاز است که نمایشگاه‌هایی با چنین کیفیتی در دیگر استان‌ها هم برپا شود. نمایشگاه اخیر که در مصلی امام خمینی تهران برگزار شد بسیار مفید فایده بود و اگر بتوان این نمایشگاه‌ها را به دیگر استان‌ها برد آنگاه همه مردم ایران با ظرفیت تولیدات داخلی آشنا خواهند شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: خدا را شکر در این سال‌ها کشور در حوزه صنعت پیشرفت‌های خوبی داشته اما به دلیل کمبود تبلیغات همچنان مردم از بسیاری از تولیدات داخلی بی‌خبرند. بطور کلی این‌گونه نمایشگاه‌ها نقش بسزایی را در تبلیغات کالاهای ایرانی ایفا می‌کنند و اگر تعداد این نمایشگاه‌ها افزایش پیدا کند سطح آگاهی مردم از ظرفیت‌های داخلی به مراتب بیشتر از گذشته خواهد شد و در ادامه مشتریان ایرانی و خارجی که روی به خرید کالای ایرانی می‌آورند افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان باید بستری را آماده کنند که توریست‌های خارجی هم، قدم به این نمایشگاه‌ها بگذارند زیرا در همین بازدیدها امکان بازاریابی به وجود خواهد آمد. از طرفی معاونت اقتصادی وزارت خارجه و سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف هم وظیفه دارند که تولیدات داخل را به دیگر کشورها معرفی کنند.

 

منبع : میهن امروز