اسلایدر صفحه اول » پیشخوان » تذکرات و نطق ها
کد خبر : 14877
سه شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود در عمل محو شده است

حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی ، نماینده مردم شریف شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی چهارشنبه ۱۴ شهریور مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل(ع) بر لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم تاکید کرد.متن نطق این نماینده بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّما یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً»

ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل سفیر مدبر، با بصیرت و باتقوای امام حسین (ع) را تسلیت عرض می کنم . شخصیت ارزنده ای که زندگانی نورانی اش باید در دانشکده های علوم سیاسی تدریس شود . روز مباهله سند عظمت اهل بیت (ع) را گرامی می دارم. کاش وزیر خارجه و مذاکره کنندگان در جریان مذاکرات برجام، اتفاقات مباهله را با کنکاش مطالعه می کردند.

 در آستانه محرم الحرام از خداوند متعال درخواست می کنم که همه مسئولان نظام اسلامی و مردم عزیز، منش و روش انقلابی حضرت ابا عبدالله الحسین و شهدای عزیز کربلا را الگوی خود قرار دهند. حفظ روحیه انقلابی و جهادی در مسیر الهی تنها راه بقای نظام اسلامی است.

جامعه امروز ایران به قدرت طلبی ، مقام پرستی و دنیاپرستی آلوده شده و همین عامل باعث عدم پیشرفت و توسعه کشور شده است. کشوری به منابع انسانی بی نظیر ، کشوری با جوانان بااستعداد ، کشوری با معادن فراوان نباید دچار معضلات فعلی شود، بسیار متاسف هستم که بگویم شدت ضدیت با انقلاب و نظام در برخی سخنانی که در این روزها از تریبون مجلس شنیده می شود از اراجیف رادیوهای بیگانه نیز بیشتر است.

مردم در تامین ساده ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده اند

این واقعا درد است که در این روزها که مردم در تامین ساده ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده اند ما در مجلس فریاد سیاسی بزنیم . نمی دانم ما را چه شده که در ضدیت با نظام و انقلابی که بهای سنگینی برای تشکیل و حفظ آن داده ایم از ترامپ و آل سعود و اسرائیل نیز پیشی می گیریم .

آقای رئیس مجلس و هیات رئیسه مجلس به کلام الله مجید قسم خورده اند که از ارزش های نظام و انقلاب دفاع کنید، چرا سکوت می کنید؟ شورای نگهبان ضامن بقای اسلام و قانونی اساسی است و از تصویب قوانینی که برخلاف این دو اصل است جلوگیری می کند.

شورای نگهبان همان نهادی است که سه سال پیش تمامی نمایندگان عزیز مجلس دهم از فیلتر آن عبور کردند. حال چه شده که در میانه دوره خدمتگزاری زمزمه های مخالفت با این رکن اصیل انقلاب از این مجلس شنیده می شود. استقلال شورای نگهبان دلیل اصلی این ضدیت هاست . جای تاسف است که برخی از ما ، انقلاب و نظام و مردم را فدای امیال و اغراض شخصی خود و گروه و حزبمان می کنیم . برخی از سیاسیون را چه شده ، اکنون که قوه قضائیه قصد مقابله با دانه درشتهای سیاسی و اقتصادی را دارد و انقدربی وارد میدان شده است با تمامی ابزارهای رسانه ای خود علیه این قوه سخن می رانند.

مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید ۱۰۰ درصد انقلابی باشد چندین بار فرموده اند که همه باید وجود یک قوه قضائیه مستقل و شجاع را قدر بدانند. وا اسفا به برخی نمایندگان که با رای مردم انقلابی به مجلس می آیند و در عمل مخالف اهداف انقلاب سخن می گویند و عمل می کنند.

سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است و فشار فقر و گرسنگی و بیکاری کمر مردم را خم کرده است.

همکاران عزیز! آیا وقت آن نرسیده که مجلس هویت و غیرت واقعی خود را نشان دهد؟ آیا باید به مصلحت اندیشی شاهد تجاوز به حقوق مردم باشیم؟ تا کی مردم باید شاهد کاهش شدید ارزش پول ملی در دولتهای مختلف باشند؟ چرا روحانی منتقد نیز دقیقا همان راه غلط احمدی نژاد را در اقتصاد طی کرد و وضعیت ارز بحرانی است؟ چرا باید درآمد مردم به ریال باشد اما تمامی هزینه های آنها به دلار باشد؟ چه کسی پاسخگوی این همه اختلاس در کشور است؟ فرض محال که ثروت چاول شده به بیت المال بازگردد، هیچ حساب کرده اید هزینه ضربه ای که به روح ملت و آبروی نظام اسلامی وارد شده چقدر است؟

پاسخ خانواده شهدا را چه می دهید؟ چند جانباز بیاورم که بگویند که برای عروس و داماد کردن فرزندان خود چگونه در رنج و عذاب مالی بوده اند و نتوانسته اند وامی بگیرند؟ چند نفر را اینجا بیاوریم که در مراجعه به تک تک ما نمایندگان از فقری حرف زده اند که به خاطر آن و فرار از آن به خطا رفته اند؟

آقایان وزرا؛ آنروز که به شما رای اعتماد دادیم، تجربه و تخصص شما را فریاد می زدند، اکنون شما را چه شده که به جای مردمداری ، منش و روش سوداگران سیاسی را پیش گرفته اید؟

بدون تردید یکی از مهمترین دلایل استمرار این اتفاقات، ضعف، نظارتی مجلس است . اگر آن روز که قانون شکنی آغاز و تبدیل به یک ژست شد، قاطع وظیفه قانونی خود را انجام داده بودیم، اگر با قصد حفظ آرامش و پیشرفت امور بیش از اندازه با دولتها تسامح نکرده بودیم، امروز خجالت زده کشاورز، دبیران آموزش و پرورش، صنعتگر، کارگر، دامدار، کسبه و دانشجو و غیره نبودیم.

در پایان این نکته را یادآور می شوم که مردم باید عمل دولتمردان و نمایندگان شان را با این بیان مولا علی (ع) بسنجند که می فرمایند: «من اگر می خواستم، می توانستم از عسل پاک و از مغز گندم و بافته های ابریشم، برای خود غذا و لباس فراهم آورم، اما هیهات که هوای نفس بر من چیره گردد. آفریده نشده ام که غذاهای لذیذ و پاکیزه مرا سرگرم سازد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان:

برخورد با دانه درشت‌ها در رفع مشکلات اقتصادی راهگشاست

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص تاثیرات برگزاری علنی دادگاه‌های مفسدان و اخلالگران اقتصادی اظهار داشت: این دادگاه‌ها بیشتر حکم شمشیر دو لبه را دارد از یک سو می‌تواند اعتماد مردم را جلب کند و موجب اعتمادسازی شود و این موضوع را مطرح کند که نظام حقیقتا به دنبال برخورد با مفسدان اقتصادی و رسیدگی به اتهامات آن‌هاست.

وی افزود: البته در این قسمت رسانه ملی بخصوص صداوسیما باید دقت کند آن چند دقیقه‌ای را که از دادگاه پخش می‌کند موجب چالش و بروز مسائلی نشود چون بعضا مشخصا نیست که این افراد متهم، محکوم می‌شوند یا خیر؟. اگر محکومیت آن‌ها درباره فساد اقتصادی محرز شود که هیچ. ولی موضوع این است که موضوع صددرصد محرز نیست و باید حیثیت و آبروی این افراد حفظ شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لبه دیگر شمشیر برگزاری دادگاه ها به صورت علنی این است که مردم هنگامی که این رقم‌های نجومی را می‌شنوند، دچار شک و تردید می‌شوند و در برخی موارد یک بی‌اعتمادی به وجود می‌آید و می‌گویند یک فرد در کشور به نان شب محتاج است ولی فرد دیگری با این مبلغ‌ها اختلاس می‌کند. اما در هر صورت این موضوع بهتر از آن زمانی است که این مفسدان را با حروف مقطعه و الفبا معرفی می‌کردند چون برخی ابهامات برای مردم ایجاد می‌شد. البته ما در این خصوص قوانینی داشتیم که شفاف‌سازی کند ولی پس از اذنی که رییس قوه قضاییه از مقام معظم رهبری گرفت از این پس دادگاه‌ها باید موارد را با صراحت و به صورت علنی رسیدگی کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تاکید کرد: باید تلاش شود که جلوی فساد گرفته شود. ما اگر فسادها را پیشگیری کنیم و اجازه فساد ندهیم تاثیر بیشتری را خواهد داشت تا اینکه بخواهیم با فساد مبارزه کنیم. چرا که این فساد آسیب‌های زیادی را به نظام وارد می‌کند. باید کاری کنیم که فساد در کشور نباشد.

موسوی لارگانی در پایان گفت: اگر با دانه درشت‌ها برخورد و مبارزه شود و دادگاه‌های آن‌ها علنی برگزار شود، می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی و اعتمادسازی مردم راهگشا باشد.

منبع : ایسنا

اصلاح قانون نظام بانکی باید قبل از بررسی بودجه در مجلس تعیین تکلیف شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی، با اشاره به جریمه‌های سنگین بدهی‌های بانکی و مالیاتی در کشور گفت: با توجه به رکود حاکم و افزایش هزینه‌های تولید در ایران نسبت به کشورهای همسایه باید با تصویب قانونی به پرداخت جریمه‌های سنگین برای تولید کنندگان رسیدگی کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جریمه‌های کمرشکن و سنگینی که بانک‌ها، سازمان مالیاتی و حتی سازمان تامین اجتماعی بر گوش صنعت‌گران و تولید کنندگان قرار می‌دهند باید کاهش یا برداشته شود.

موسوی لارگانی تاکید کرد: صنعتگران و تولید کنندگان ما با دریافت وام‌هایی با سود کلان از بانک‌ها و ناتوانی پرداخت آنها، اکنون جرایم سنگینی را هم باید علاوه بر اصل پول پرداخت کنند به طور مثال صنعتگری را می‌شناسم که ۴۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرده و تا کنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده و هنوز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بدهکار است.

نماینده فلاورجان بیان کرد: حتی افراد معمولی هم وام‌های ۲۰ تا ۳۰ تومانی به ویژه از بانک‌های خصوصی مانند قوامین یا مهر اقتصاد دریافت کرده‌اند که اکنون با جرایم سنگینی باید پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید بانکداری ما از این وضعیت نجات پیدا کند، اظهار کرد: بانکداری ما شبهه ربوی است و برخی مراجع به این وضعیت اعتراض دارند، لذا باید به فکر اصلاح قانون بانکداری و جرایم بانکی باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اکنون کمیسیون اقتصادی در حال بررسی موضوع اصلاح بانکداری است اما این موضوع زمان بر خواهد بود زیرا حتی بعد از تصویب آن در کمیسیون هم برای قرار گرفتن در دستور کار صحن علنی زمان‌بر است.

موسوی لارگانی گفت: اگر به فصل بودجه نزدیک شویم بررسی اصلاح بانکداری باید از دستور کار کمیسیون و حتی صحن علنی خارج شود لذا باید هر چه سریع‌تر این موضوع تا قبل از آمدن لایحه بودجه به مجلس تعیین تکلیف شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه بانک مرکزی ناظر اصلی بر بانک‌های کشور است تصریح کرد: بر اساس قانون معاونت بانکی در وزارت اقتصاد هم این اجازه را دارد تا بر عملکرد بانک‌ها نظارت داشته باشد، لذا باید این دو دستگاه نظارت کافی را بر سودهای کلان بانکی انجام دهند.

 

منبع : خانه ملت

موسوی لارگانی:

طرح‌های مبارزه با قاچاق را حذف کردند/دولت و مجلس هر دو ضعیف عمل کردند!!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت و مجلس هر دو ضعیف عمل کرده‌اند

حجت الاسلام موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در گفت‌وگویی با انتقاد از عدم اجرای سیاست‌های درستی که به حمایت از کالای ایرانی ختم شود گفت: عملکرد دولت و مجلس در محقق شدن سوال سال ۹۷ ضعیف بوده و ختی متوسط هم نیست.

وی در توضیح بیشتر گفت: ضعف مجلس از این جهت است که باید ورود و قوانین زائد بود را فسق می‌کرد و همچنین قوانین لازم در این زمینه مانند مقابله با واردات غیر ملزوم را تصویب می‌کرد.

موسوی لارگانی درباره اقدامات دولت نیز گفت: دولت چند هفته پیش رسما اعلام کرد واردات بیش از ۱۳۰۰ قلم کالا ممنوع شده است که خب خیلی زودتر از این باید این اتفاق می‌افتاد، حتی اقلام هم نیاز نبود عنوان شود چراکه رهبر انقلاب در سال ۹۶ فرمودند: «واردات کالایی که مشابه داخلی دارد حرام شرعی است و متاسفانه علیرغم این حکم صریح این موضوع اتفاق می‌افتد».

وی افزود: دولت اقداماتی انجام داده است نمی‌شود، گفت: هیچ اقدامی نیست، اما آن قاطعیت لازم وجود ندارد و اقدامات اخیر هم با تاخیر انجام شده است.

موسوی لارگانی ادامه داد: در سال ۹۶ میزان واردات بیشتر از سال ۹۵ شد آنهم کالا‌هایی که در داخل تولید می‌شد و ما به تولید انبوه رسیده بودیم؛ خب امسال که رهبر انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی را اعلام کردند دولت رسما باید ورود کالایی که در داخل تولید می‌کنیم را ممنوع اعلام می‌کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز از تبعیض گفت: بین وارد کنندگان هم نباید فرقی گذاشته شود یعنی وارد کننده‌ای که به برخی افراد صاحب نفوذ وابستگی دارد نباید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم فلاورجان خاطرنشان کرد: اگر دولت به وظائفش در این زمینه به خوبی عمل کرده بود الان بسیاری از مشکلاتی که تولید کنندگان ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنند وجود نداشت؛ بعضی از کالا انقدر وارد شده که به اندازه مصرف چند سال در کشور وجود دارد این ظلمی است که در حق تولید کننده شده است.

موسوی لارگانی در پاسخ به سوال فرهنگ سدید درباره تاثیر قاچاق بر تضعیف تولیدکننده داخلی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات امروز کشور کالای قاچاق است؛ دولت ادعا دارد که میزان حجم کالای قاچاق که قبلا ۲۵ میلیارد دلار بوده اکنون به ۱۲ میلیارد تومان رسیده است. وی افزود: به اعتقاد بنده یک میلیارد دلار و کمتر از آن هم ظلم و زور به کشور است.

 

طرح‌های مبارزه با قاچاق را حذف کردند!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: راه مبارزه با قاچاق کالا هم هست؛ قبلا طرح‌هایی مثل شبنم و ایران کد را داشتیم خب اگر به اعتقاد دولت این طرح‌ها ایراداتی دارد خب آن را بر طرف کنند نه اینکه کلا طرح حذف بشود.

موسوی لارگانی در توضیح بیشتر گفت: در حقیقت یک مشخصه‌ی برای کالای وارداتی که با مجوز وارد می‌شود اختصاص می‌دادیم آنوقت در کنار آن، کالای قاچاق مشخص می‌شد از سوی دیگر اگر با کسی که قاچاق کالا می‌کند برخورد قاطع می‌شد قطعا امروز این مشکلات را نداشتیم و جلوی قاچاق گرفته می‌شد.

وی با تاکید بر لزوم برخورد بازدارنده با قاچاق گفت: ما مقابله جدی با مساله قاچاق نداریم به عبارتی نوع برخورد با افراد خاطی گاهی به صورتی است که اصلا بازدارنده نیست و باعث نمی‌شود که دیگران چشمشان به حساب بیاید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب صراحتا درباره مواجهه با کالای قاچاق گفتند هر جا کالای قاچاق بود آن را معدوم کنید و آتش بزنید، خب نسبت به این مساله ورود شد، اما به چه صورتی؟ مثلا در یک سوپر مارکت اگر یک پاکت سیگار قاچاق مشاهده می‌شد آن را ضبط می‌کردند، ولی با کانتینر‌های قاچاق کاری نداشتند. خب اینکه برویم سراغ یک خورده فروش، ولی با نفرات و جریانات اصلی قاچاق کاری نداشته باشیم مشکل حل نمی‌شود.

موسوی لارگانی بیان داشت: همانطور که رهبری گفتند مساله مبارزه با قاچاق برخورد با یک کوله بر نیست، در حالی که معتقدم دولت درباره همین کوله بر‌ها نیز باید برنامه ریزی لازم را داشته باشد چراکه این قشر جامعه نیز برای خودشان کار نمی‌کنند و در اختیار دیگران هستندو باید برای آن‌ها اشتغال لازم فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تبلیغات کالای خارجی و نقش مخرب آن در موضوع کالای ایرانی نیز گفت: متاسفانه علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری طی سال‌های متمادی، اما شاهد تبلیغ کالا‌های خارجی که حتی کیفیت کمتری از تولید داخل دارند هستیم.

وی ادامه داد: این موضوع در جا‌های مختلفی از جمله صدا و سیما و یا بیلبورد‌های تبلیغاتی شهرداری در حال انجام است؛ خب شهرداری میخواهد درآمد کسب کند، اما به چه قیمتی؟ به قیمت تقویت کالای خارجی و سرکوب تولید ملی؟

نماینده مردم فلاورجان تاکید کرد: اگر نیازی به قانون هم دارد مجلس باید ورود کند تا تبلیغ کالای خارجی ممنوع اعلام شود. صدا و سیما در این زمینه وظیفه بیشتر و سنگین تری دارد و می‌تواند مصرف کالای داخلی را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کند.

 

منبع خبر : دفاع پرس

رئیس مجمع نمایندگان استان:

تخصیص بیش از ۵ میلیارد تومان به هر نماینده برای تکمیل پروژه های نیمه تمام

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در گفت و گو با مهر با اعلام اینکه به هر نماینده مبلغ پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص یافت که برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان خود هزینه کنند، افزود: از ۱۹ نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، ۱۱ نماینده صددرصد پول اختصاص داده شده به آنها را برای اتمام سد تونل سوم کوهرنگ تخصیص دادند و یک نماینده ۵۰ درصد از مبلغ دریافتی را برای این پروژه اختصاص داد.

وی با بیان اینکه برای تکمیل و اتمام تونل سوم کوهرنگ به ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است که امسال علاوه بر تخصیص ۷۰ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل این پروژه و اختصاص بودجه از سوی نمایندگان هم اکنون با مشکل بودجه مواجه نیستیم، افزود: مشکل اجرای این پروژه، پیمانکار آن بود که با تغییر آن تلاش کنیم پروژه تونل سوم کوهرنگ ظرف یک و نیم سال تا دو سال به اتمام برسانیم.

موسوی لارگانی با بیان اینکه پروژه بهشت آباد کاملا تعطیل شده است و بدنبال این هستیم که بتوانیم آب را از دریا برای اصفهان انتقال دهیم، گفت: موضوع آب کوپنی یک مسئله کذب است.

وی با بیان اینکه مابقی نمایندگان هزینه اختصاص یافته به آنها را در مسیر تکمیل پروژه های خود در شهرستان‌ها صرف می کنند، ادامه داد: دلیل تاخیر در بهره داری از پروژه های نیمه تمام اصفهان سوء مدیریت بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: عدم پیگیری به موقع پروژه ها از سوی مدیران و کوتاهی وزارتخانه‌ها در زمان تصویب بودجه در دولت و عدم ارائه پیشنهادات لازم در مجلس در زمان بودجه بندی در وزارتخانه ها بسیار نقش دارد.

وی با اعلام اینکه پس از بودجه بندی در سال ۹۷، مبلغی اضافه آمد و در اختیار نمایندگان مجلس برای اتمام پروژه های نیمه تمام قرار گرفت، گفت: شاید تصور مردم بر این است که مجلس باید بودجه ای برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مشخص کنند در صورتی که دولت لایجه بودجه را می آورد و در مجلس چکش کاری می شود.

علت اصلی طولانی شدن پروژه های نیمه تمام در وهله اول سوء مدیریت و عدم پیگیری به موقع مدیران و کم کاری وزارتخانه ها و پس از آن کمبود بودجه مشخص شده است که تنها و تنها راه نجات آن یک مدیریت کارآمد و هماهنگی بین دستگاهی است تا در یک مدت زمان مشخص تمام پروژه ها به اتمام برسد.

 

منبع خبر : اصفهان امروز

موسوی :

هزینه های دولت با اتکا به مالیات تامین شود

سید ناصر موسوی‌لارگانی، نماینده مجلس با اشاره به لزوم قطع وابستگی اقتصاد کشور به نفت عنوان می‌کند: وابستگی به نفت باعث می‌شود در دیگر امورات، پیشرفت لازم محقق نشود و به اعتقاد بنده رویکرد فروش نفت برای تامین هزینه‌های جاری و روزمره به هیچ عنوان منطقی و صحیح نیست.

وی می‌گوید: رونق صادرات غیر نفتی از ضروریاتی است که باید به جِد، مدنظر قرار گیرد و می‌طلبد هزینه‌های دولت نیز با اتکای به اخذ مالیات تامین شود و البته این امر به نحوی عملیاتی شود که به مالیات‌دهندگان فشار مضاعف تحمیل نشود و این مالیات‌ستانی به تعطیلی کارخانه‌ها و بنگاه‌های تولیدی منتهی نشود.

 

منبع خبر : نسیم اقتصاد

لارگانی خبر داد :

رد کلیات طرح «استفاده از پیام‌رسان‌های مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چند جانبه»

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بررسی طرح یک فوریتی راه‌اندازی و استفاده از پیام رسان‌های مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چند جانبه در تجارت خارجی در دستور کار امروز کمیسیون اقتصادی قرار داشت که نمایندگان پس از بحث و بررسی بر روی این طرح با کلیات آن مخالفت کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در ادامه این جلسه انتخابات اعضای کمیسیون اقتصادی برای عضویت در هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در اجرای تبصره سه ماده ۵۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور انجام شد که نهایتاً علی اکبر کریمی و تقی کبیری جهت معرفی به صحن علنی انتخاب شدند تا از میان این دو تن یک نفر انتخاب شود.

 

منبع خبر : خبرگزاری میزان

حجه الاسلام بی آزار تهرانی در منزل حجة الاسلام موسوی لارگانی:

دهه آخر ذی‌الحجه نباید مورد غفلت قرار گیرد / نیاز امروز مجلس ، وجود نمایندگان انقلابی

دهه آخر ذی الحجه نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

حجه الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی ظهر امروز در مراسم جشن عید سعید غدیر خم در منزل حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در روستای بوستان شهرستان فلاورجان اظهار کرد: اگر حادثه بزرگ غدیر درک می‌شد عاشورا اتفاق نمی‌افتاد چراکه زمینیان درک حضور این روز را نداشتند در حالی‌ که در عظمت این روز احادیث و روایات بسیار بوده اما به نظر می‌رسد درک واقعیت این روز عظیم وجود نداشته است.

وی افزود: تنها واقعه‌ای که بیشترین اصحاب و یاران پیغمبر شاهد آن بودند حادثه مهم غدیر خم بود که اهمیت این روز برای همگان روشن و واضح بوده اما مشاهده می‌شود با حضور افرادی منافق صفت جریان مهم غدیر تغییر پیدا کرد و تاریخ بشریت به بیانی دیگر رقم خورد و حتی درصدد ترور شخصیت وجود با برکت پیغمبر و امیرالمؤمنین بودند که به توفیق الهی از این عمل زشت سرافکنده بیرون آمدند.

این کارشناس دینی با اشاره به رسالت پیامبران ادامه داد: مسئله غدیر ارتباط فامیلی نبود؛ بلکه به وجود بابرکت پیامبر وحی شد که آنچه دستور الهی است اجرا باید کرد که همان انتخاب امام بود و البته که در مقبولیت؛ مردم نقش دارند که بر طبق همین مسئله حضرت علی (ع) ۲۵ سال سکوت کرد اما در مشروعیت نقش اصلی بر عهده خداوند متعال است.

وی در بیان عظمت این روز بیان کرد: هیچ فردی نمی‌تواند این روز را انکار کند چراکه عظمت این روز علاوه بر آیات و روایات در خطبه‌ای ویژه به همین مناسبت آمده است اما باعث تأسف بوده که افرادی توانستند ابهاماتی را ایجاد کنند که البته به لطف خداوند تنها کشوری که این روز را عید بزرگ اسلامی تأیید کرده و پای‌کار آن ایستاده ایران اسلامی است که بشارت پیامبر اسلام به سلمان نیز همین موضوع مهم در آخرالزمان بود.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به حادثه غدیر خم تأکید کرد: نباید به‌گونه‌ای باشیم که محافل مذهبی در شهرها و روستاها بر غدیر که اصل قوام شیعه است سایه افکند، چراکه واقعه عاشورا و جریان کربلا ثمره فراموشی غدیر بود.

 کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: غدیر فراموش شد که کربلا رخ داد و وظیفه است که اجازه ندهیم دهه آخر ماه ذی‌الحجه که بزرگ‌ترین سرمایه تشیع است مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد.

وی افزود: این‌که غدیر خم امروز بین‌المللی نیست به این دلیل است که دستور پیامبر بر انتقال این حادثه مهم به فراموشی سپرده شد درحالی‌که در رابطه با عظمت این روز سوره مبارکه معارج در قرآن کریم نازل‌شده و راجع به ولایت مولای متقیان اجازه هیچ عدولی داده نشده و تمام حسنات انسان از بین خواهد رفت با این ‌وجود که طراز قبولی اعمال وجود بابرکت حضرت علی (ع) است.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به این‌که چرا جریان غدیر در بعضی جوامع غریب است تصریح کرد: ابهام را دشمن ایجاد کرد اما دوست داران اهل‌بیت نیز در این موضوع مهم آن‌طور که شایسته بود وارد نشدند درحالی‌که می‌توانستند با این ابهام که «ولی» به معنای دوست داشتن است مبارزه شود چراکه دوست داشتن امیرالمؤمنین در احادیث مفصلی قبل‌تر از آن بیان‌شده بود و نیاز به این اجتماع عظیم و مردمی نبود اما با تأسف بسیار پس از رحلت پیامبر عظمت این روز را به نحوی دیگر رقم زدند.

نیاز امروز مجلس ، وجود نمایندگانی انقلابی است.

حجه الاسلام بی آزار تهرانی با بیان لزوم نیاز کشور به حضور نمایندگانی انقلابی و جهادی در مجلس ، بیان کرد : امروز در نظام جمهوری اسلامی افرادی دیده میشوند که گویا مرام علوی گونه را فراموش کرده اند و درد مردم را نمی فهمند اما بدانند که برای هر صندلی که در آن مسئولیت دارند ، بیش از ۷۰ نفر خون پاکشان بر زمین ریخته شده است.

بی آزار تهرانی خاطر نشان کرد : جامعه امروز نیاز به نمایندگان انقلابی بسیار دارد که در مقابل زیاده خواهی ها بایستند چون طبق فرموده امام خمینی (ره) مجلس در رأس أمور است که حجه الاسلام موسوی لارگانی از جمله نمایندگانی هستند که مدرس گونه از حقوق این ملت دفاع میکنند و باید قدردان آنان بود که البته مردم این شهرستان به خوبی میدانند و حضور امروز آنان در این جلسه مذهبی نشان از این است که مردم به خوبی مسئولی که زندگی که خود را وقف خدمت کرده ، میشناسند.

وی در پایان گفت: امروز وظیفه همگان این است که عدالت علوی به مَنَصه ظهور برسد تا به توفیق الهی این نظام اسلامی زمینه‌ساز ظهور شود و نباید کاری کرد که مردم ناامید شوند.

لازم به ذکر است که امروز ، بیست و دومین سالگرد برگزاری جشن عید غدیر در منزل حجه الاسلام موسوی لارگانی در منزل ایشان بود.

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم ، کلیک کنید.

موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

آقازاده‌پروری و رانت‌‎خواری به عادت تبدیل شده است/ «مجلسِ لیستی» عصاره فضایل ملت نیست

سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۷ شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: ساده زیستی، انقلابی گری، دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و ایثار از ویژگی های بارز شهیدان رجایی و باهنر بود که موجب محبوبیت ابدی این دو دولتمرد واقعی شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اما امروز انقلاب کوخ نشینان به دست افراد کاخ نشین و منفعت طلب افتاده و ریشه اصلی فساد، فقر، بیکاری و تورم و همچنین رکود و سایر مشکلات این سال های کشور انقلابی عمل نکردن مسئولان است.

وی تصریح کرد: مردم در ذهن خود خاطرات نمایندگانی سلحشور، شجاع، ابوذر وار و شجاع همچون آیت، مدرس و دیالمه را در ذهن دارند و از خود می پرسند آیا می شود دوباره تاریخ تکرار شود و به جای زر و زور و تزویر، حزب الله و جریان مبارزه با فقر و تبعیض نمایندگی مردم در خانه ملت را برعهده بگیرد.

مجلس لیستی عصاره فضایل ملت نیست

موسوی لارگانی با بیان اینکه حمایت از مستضعفین و آرمان های انقلاب نباید پیش پای مصلحت های پوشالین قربانی شود، افزود: امروز منافع حزب، جناح و لیست در برابر حقوق مردم قرار گرفته و باید عنوان کرد که مجلس لیستی چه چپ و چه راست دیگر عصاره فضائل ملت نیست، بلکه عصاره اوامر برخی سرلیست هاست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: بی تردید شرایط کشور سازگاز با اشرافی گری نیست، در کشوری که فقر و مشکلات اقتصادی بر زندگی مردم احاطه دارد، اشرافی گری مفهومی ندارد.

بزرگترین دغدغه مردم تأمین مسکن فقیرانه است

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در کشوری که جوانان آرزویشان کارگری و شغل های خدماتی است، تجمل گرایی مسئولان بی معناست. مردم بزرگترین دغدغه شان تامین مسکن فقیرانه استیجاری است؛ نباید مسئولان در شمال تهران در خانه های چندصدمتری سکونت داشته باشند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر با دولتی مواجهیم که خلق و خوی اشرافی گری در کابینه اش مشهود است. همین روحیه اشرافی گری کشور را قفل کرده است. چند وزیر دولت بالغ بر میلیاردها ثروت دارند و جزو سرمایه داران کشور محسوب می شوند.

آیا وزیری که سرمایه‌دار است درد محروم و فقیر می‌فهمد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی داد: آیا وزیری که جزو سرمایه داران کشور محسوب می شود، می تواند درد بیچاره و محروم را بفهمد. عدم رسیدگی به پرونده نجومی بگیران از سوی دولت و مجلس به روشنی دیده می شود که رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم پیگیری موضوع و مجازات خطاکاران تاکید فرموده اند.

وی با استناد به گزارشات رسمی دولت یادآور شد: شاخص ضریب جینی در این سال ها روند رو به رشدی به خود گرفته و باعث شده که ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر شوند.

موسوی لارگانی افزود: غرب زدگی و اشرافی گری برخی مسئولان موجب شده که در موضوع برجام در برابر غربی ها کرنش کنند و سیاست خارجی التماسی را جایگزین دیپلماسی عزتمندانه کنند، در حالی که در این سال ها می شد با تاکید بر دیپلماسی عزتمندانه در برابر غرب، ارتباط محکم سیاسی و اقتصادی با همسایگان برقرار کرد.

موسوی لارگانی ادامه داد: کاخ برجام که قرار بود آفتاب تابان از فراز آن بر کشور تابانده شود، با لگد یک دیوانه ای همچون ترامپ به ویرانه ای تبدیل شد.

وی ادامه داد: در تفکر اشرافی، اختلاف طبقاتی امری طبیعی است و در این میان حلقه مفقوده، قشر مستضعف و فقیر جامعه است که در اقتصادی فلاکت زده زندگی می کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه طیفی که در درون نظام هستند، ضدانقلاب نیستند اما انقلابی عمل نمی کنند، اینها با گذر زمان در برابر استکبار شل شده و شعارهای اصلی انقلاب را فراموش کرده اند. برخی در اشرافی گری مطلق صحبت در خط امام بودن می کنند.

فرد انقلابی حقوق نجومی نمی‌گیرد

وی تصریح کرد: مردم بدانید انسان انقلابی، اشرافی نیست، فرد انقلابی حقوق نجومی نمی گیرد، او ساده زیست است و املاک نجومی ندارد، از فساد زیرمجموعه خود حمایت نمی کند، به مردم دروغ نمی گوید، مشکل اصلی مملکت افتاده مسئولیت در دست افراد غیرانقلابی است، چرا در یک کشور انقلابی و شیعی باید شاهد فرهنگ مبتذل غربی باشیم.

چرا دروغ در کشور امری رایج شده است

موسوی لارگانی اضافه کرد: چرا با وجود این همه نهاد فرهنگی نتوانستیم آنگونه که شایسته است در راه ترویج فرهنگ ناب اسلامی و انتقال انقلاب به نسل های بعدی موفق باشیم. چرا دروغ در کشور یک امر رایج شده است و امروز شاهد تبعیض فراوان در تخصیص اعتبارات هستیم. اعتبارات یک شهرستان نباید به هزینه یک منطقه در شهر تهران برابری کند. این مسئله به افزایش ناامیدی و اعتراض مردم دامن می زند.

آقازاده پروری تبدیل به عادت شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رانت خواری و آقازاده پروری در کشور تبدیل به یک عادت شده و رانت خواری نتیجه عدم شفافیت است و عدم انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی جای سوال دارد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: در زمانی که مردم تحت فشارهای سنگین گرانی و تورم قرار داشتند، چرا صدها هزار ارز دولتی برای سفرهای غیرضرور و تفریحی در نظر گرفته شد. می توانستید این ارز را برای اشتغال و تولید به جوانان تحصیلکرده که از بیکاری رنج می برند، اختصاص دهید.

برای مشاهده گزارش تصویری این نطق ، کلیک کنید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

منشأ ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی داخلی است

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه دولت اگر واقعا قصد دارد مشکلات معیشتی مردم را حل کند نباید تنها  به تیم اقتصادی دولت و اظهار نظر نمایندگان مجلس اکتفا کند، گفت: باید در این زمینه از کارشناسان و مدیران با تجربه‌ای که واقعا کار کرده و استخوان خرد کرده‌اند استفاده و از دانشگاهیان و حتی اقتصاددانانی که بیرون از دانشگاه هستند نظرخواهی کند تا بتواند یک راهکاری برای برون رفت از این مشکلات پیدا کند.

** ۸۰ درصد مشکلات داخلی کشور به مسائل داخلی برمی‌گردد

موسوی لارگانی با تاکید بر لزوم استفاده از راهکارها و ظرفیت‌های مدیران جهادی گفت: خصوصا در این موقعیت از زمان که دشمن علی‌رغم عهد و پیمانی که گذاشته ما را تحت فشار و تحریم قرار داده است بیش از گذشته ضرورت دارد که  اتحاد و انسجام خودمان را تقویت و حفظ کنیم چرا که ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور به مسائل داخلی ما برمی‌گردد و حتی می‌توان گفت کمتر از ۲۰ درصد مربوط به تحریم‌های دشمن است.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های برون رفت از این وضعیت استفاده از نظر افرادی است که به‌لحاظ فکری و سیاسی با ما هم عقیده نیستند، عنوان کرد: عدم استفاده از ظرفیت این شخصیت‌ها باعث بروز مشکلات بیشتر می‌شود لذا  باید ضمن حفظ اتحاد و انسجام از ظرفیت دیگران هم استفاده کنیم.

** سوء مدیریت موجب عدم استفاده از منابع کشور شده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما یک کشور چهار فصل، ثروتمند و غنی داریم و از نظر ذخایر نفتی، گاز و معادنی که در کشور وجود دارد بسیار غنی هستیم، خاطرنشان کرد: سوء مدیریت‌ها باعث شده که از این ثروت‌ها به نحو احسن استفاده نشود. اگر مسئولین ما در دوره‌های مختلف به دغدغه‌های مقام معظم رهبری خصوصا به هشدارهایی که در رابطه با مسائل اقتصادی در دولت‌های دهم، یازدهم و دوازدهم دادند، توجه کرده بودند ما مشکلات کنونی را نداشتیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در نامگذاری یکی از سال‌ها فرموده بودند سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و مدیریت جهادی یعنی همه کسانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسئولیت‌های مختلف بویژه فرهنگ و اقتصاد کار می‌کنند وقت را نشناسند و ساعت کاری مشخصی با توجه به حجم زیاد کار نداشته باشند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه بیشتر مشکلات کشور ما داخلی است، تصریح کرد: متأسفانه مشکلات را گردن دیگران می‌اندازیم و از تأثیر ترامپ و نتانیاهو و آل سعود سخن می‌گوییم و آنها را باعث این شرایط می‌دانیم در صورتی که دلایل اصلی مشکلات ما داخلی است. اگر ثروتی که کشور ما دارد درست استفاده شود نه تنها کشور خودمان بلکه ۱۰ کشور دیگر را هم می‌توانیم اداره کنیم.

وی افزود: تحریم‌ها نمی‌تواند نقش قابل ذکری در شرایط امروز ما داشته باشد بلکه آنچه نیاز است و می‌تواند مؤثر واقع شود مدیریت جهادی مسئولان اقتصادی کشور و استفاده از مدیران جهادی و اهل عمل است.

 

منبع : تسنیم