رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

برنامه “شعار سال” رادیو گفت و گو با حضور ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت. ناصر موسوی لارگانی با اشاره به نامگذاری شعار سال ۹۶ بیان داشت: سال ۹۶ را مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند. این شعار مکمل سال […]

برنامه “شعار سال” رادیو گفت و گو با حضور ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ناصر موسوی لارگانی با اشاره به نامگذاری شعار سال ۹۶ بیان داشت: سال ۹۶ را مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند. این شعار مکمل سال ۹۵ است با توجه به کوتاهی هایی که مسئولین چه مجلس و چه دولت در محقق شدن شعار سال ۹۵ داشتند و خواسته های مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و سیاست های ابلاغی از طرف ایشان محقق نشد، در ادامه باز مقام معظم رهبری سال ۹۶ را با این نام، نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه برای محقق شدن این شعار مجلس، دولت و ملت باید همیاری کنند، اظهار داشت: امیدوارم امسال هم دولت، هم مجلس و هم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای محقق شدن شعار سال ۹۶ دست به دست همدیگر دهند و در تحقق این شعار کمک کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس متذکر شد: چون اگر ملت شریف ایران، بحث خرید تولید داخل سرلوحه برنامه هایشان نباشد و باز هم به دنبال اجناس خارجی باشند و کالاهایی که حتی بعضا کیفیتش هم از کالاهای داخلی ما پایین تر است خرید نمایند، هم موجب بیکار شدن فرزندان خودشان می شوند و هم موجب وابستگی کشور به کشور های دیگر  و خروج ارز خواهند شد.

وی با اشاره به مجلس تاکید کرد: مجلس هم وظیفه سنگینی بر دوشش است البته در روزهای پایانی سال ۹۵ در مجلس کمیسیون ویژه تولید و اصل ۴۴ تشکیل شد و یکی از مهمترین اهداف تشکیل این کمیسیون حمایت از تولید و تولید کننده است. اما باید باز هم مجلس به جد ورود پیدا کند و اگر نیاز به قانون است برای رفع موانعی که سر راه تولید کنندگان است، طرحی را ارائه دهد و مشکلات تولیدکنندگان را برطرف کند و حتی اگر قوانینی وجود دارد که مانعی برای تولید کنندگان ما شده آن قوانین را لغو کند تا کار برای تولیدکنندگان ما راحت تر شود.

موسوی لارگانی وظیفه مهمتر مجلس را نظارت بر اجرای قوانین دانست و گفت: وظیفه مهمتر مجلس این است که در بحث نظارت بر اجرای قوانین ورود کند. یکی از قوانینی که در مجلس نهم تصویب کردیم قانون رفع موانع تولید بود که خیلی کارگشا بود اما متاسفانه عملی نشده است.

وی با اظهار به اینکه دولت در محقق شدن شعار سال ۹۶ وظیفه سنگینی بر عهده دارد، بیان داشت: دولت باید زمینه را برای تولیدکنندگان از نظر سرمایه در گردشی که نیاز دارند و از نظر فرهم کردن زمینه برای صادرات تولیدات ایجاد نماید. خیلی از کشورها برای اینکه تولیدکنندگانشان بتوانند صادرات بیشتری را داشته باشند حتی تعرفه ای که کشور مقابل می گذارد، خود دولت تقبل می کند تا تولیدکننده رغبت به تولید کند.

وی اداممه داد: چون یک طرف قضیه تولید است و طرف دیگر، وقتی که معضلات اجتماعی به واسطه اشتغالی که ایجاد می شود برداشته شود، مشکلات دولت حل می شود. اما متاسفانه در دو سال اخیر به جای حمایت از تولید کننده فشارها را بر آنها از طریق مالیات، بان ها و بیمه ها و گران شدن حامل های انرژی بدون پرداخت یارانه به آنها، افزایش دادیم.

منبع : رادیو گفتگو

اخبار مرتبط