رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
 • کد خبر : 14698
 • مشاهده : 132 بازدید
 • تیتر روز
 • چاپ خبر : مردم به سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها اعتماد ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک ها تاکید کرد: مردم به سپرده‌گذاری ارزی در بانک ها اعتماد ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک ها تاکید کرد: مردم به سپرده‌گذاری ارزی در بانک ها اعتماد ندارند.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی برای سپرده گذاری ارزی در بانک ها اظهار داشت: با توجه به عملکرد بانک‌ها در گذشته اعتماد مردم از بانک ها سلب شده است و با راه‌اندازی سپرده های ارزی بعید است مردم سپرده‌گذاری ارزی داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اعتماد مردم نسبت به بانک ها جلب شود، گفت: مردم باید مطمئن شوند در صورتی که سپرده گذاری ارزی می کنند هر زمان که بخواهند می‌توانند به سپرده شان دسترسی داشته باشند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه بانک ها باید به وعده های خود عمل کنند، بیان داشت: بانک ها باید سود متعارف را که مصوبه شورای پول و اعتبار است را پرداخت کنند.

وی با اشاره به رویه بانک ها در خصوص دریافت سود وام ارز، اظهار داشت: بانک ها سود وام ارزی را به قیمت روز محاسبه و اخذ می کنند این در حالی است که در قانون رفع موانع تولید تاکید شده سود باید بر اساس قیمت روز گشایش حساب جهت دریافت وام ارزی باشد اگر چنین رویه پیش روند ضربه سنگینی به تولیدکننده و صنعت گر وارد می شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با روند بانک ها ارزش سرمایه تولیدکنندگان نصف می شود، ادامه داد: این در حالی است که اگر فردی سپرده ارزی داشته باشد سود سپرده آن به قیمت روز محاسبه نمی شود بنابراین اگر سود سپرده معقول باشد و سرمایه گذار بتواند هر زمان به سپرده خود دسترسی داشته باشد مردم به سمت سپرده ارزی سوق پیدا می کنند.

موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در بخشنامه بانک مرکزی مردم را مجاز به نگهداری ۱۰ هزار یورو در خانه کرده است، گفت: نگهداری این میزان سرمایه در خانه ها اتفاق مناسبی نیست، باید این میزان را کاهش داد تا مردم بیشتر به سمت سپرده گذاری ارزی در بانک ها پیش بروند.

وی افزود: همچنین محدود کردن این سپرده گذاری به ارز یورو، اقدام قابل دفاعی نیست، بسیاری از مردم دلار در اختیار دارند بنابراین یا باید زمینه تبدیل دلار به یورو را در بانک ها فراهم کرد یا برای سپرده گذاری دلار در بانک ها نیز برنامه ریزی داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است دلار از معاملات کنار گذاشته شود و یورو ارز کشور شود باید بانک ها زمینه تبدیل دلار به یورو را فراهم کنند.

 

منبع : روزنامه همبستگی

اخبار مرتبط