رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد دولتی‌ها در عمل به «اقتصاد مقاومتی» فقط شعار بود

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی تولید -اشتغال، اظهار داشت: اگر با دقت ارزیابی کنیم می بینیم که چندین سال است دغدغه مقام معظم رهبری رفع مشکلات اقتصادی […]

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی تولید -اشتغال، اظهار داشت: اگر با دقت ارزیابی کنیم می بینیم که چندین سال است دغدغه مقام معظم رهبری رفع مشکلات اقتصادی است و این موضوع تنها به سال گذشته و امسال معطوف نمی شود.

وی با بیان اینکه علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری به موضوع اقتصاد مقاومتی، مسئولان اما به شعار سردادن بسنده کردند، افزود: بنده به عنوان نماینده مجلس حتی از عملکرد پارلمان چندان رضایتی ندارم چرا که آن جدیتی که نهاد قانون گذاری باید در اجرایی کردن دغدغه های حضرت آقا مورد توجه قرار می داد، را مشاهده نکردیم. اقداماتی که در کشور نیز پیرامون بحث اقتصادی انجام شده بیشتر به برگزاری همایش ها، شعار سر دادن ها و …. معطوف شده است از این رو مقام معظم رهبری سال گذشته بر اقدام و عملِ اقتصاد مقاومتی تاکیدات فراوانی داشتند.

موسوی لارگانی تاکید کرد: از سوی دیگر مقام معظم رهبری در پاسخ به مسئولان برای شعارهای داده شده مبنی بر این که چه اقداماتی انجام خواهیم داد، فرمودند بگویید تا کنون چه کاری انجام داده اید نه این که چه کاری می خواهید انجام دهید؛ بر این اساس رئیس جمهور محترم باید گزارشی درباره عملکرد دولت پیرامون بحث اقتصاد مقاومتی به مردم ارائه دهد که متاسفانه تاکنون شاهد این گزارش نبوده ایم.

وی با بیان اینکه تاکیدات مقام معظم رهبری بر موضوع اشتغال و تولید به این دلیل است که تنها راه مقابله با تحریم ها، فشارها و رهایی از وابستگی ها رونق و تقویت تولید و اشتغال در  کشور است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند مردم باید با خرید کالاهای داخلی از تولید کنندگان حمایت کنند، از سوی دیگر دولت باید به جای سنگ اندازی پیش پای تولید کننده با فشارهای مالیاتی سنگین از آن حمایت کند تا تولیدکنندگان داخلی بتوانند کالاهای باکیفیتی به فروشنده عرضه کنند. این در حالی است که امروز بسیاری از تولید کنندگان داخلی به دلیل همین فشارها با چالش جدی مواجه هستند؛ برخی از وزارت خانه های خدمت رسان به ویژه وزارت نیرو فشارهای زیادی را به تولید کننده وارد کرده اند به طور مثال کارگاه تولیدی که تنها با ۲۰ درصد ظرفیت فعالیت می کند باید هزینه های چند صد میلیونی برای آب، برق و گاز کارگاهش پرداخت کند.

نماینده مردم فلاورجان در پایان با بیان این که شعار سال جدید در حقیقت تاکید بر شعار سال ۹۵ است، خاطر نشان کرد: تفاوتی میان اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال با اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل وجود ندارد چرا که مهم ترین رکن اقدام و عمل رونق تولیدات و اشتغالزایی در کشور است.

منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط