رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود در عمل محو شده است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فشار فقر و گرسنگی و بیکاری کمر مردم را خم کرده است، گفت: سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است.

حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی ، نماینده مردم شریف شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی چهارشنبه ۱۴ شهریور مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل(ع) بر لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم تاکید کرد.متن نطق این نماینده بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّما یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً»

ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل سفیر مدبر، با بصیرت و باتقوای امام حسین (ع) را تسلیت عرض می کنم . شخصیت ارزنده ای که زندگانی نورانی اش باید در دانشکده های علوم سیاسی تدریس شود . روز مباهله سند عظمت اهل بیت (ع) را گرامی می دارم. کاش وزیر خارجه و مذاکره کنندگان در جریان مذاکرات برجام، اتفاقات مباهله را با کنکاش مطالعه می کردند.

 در آستانه محرم الحرام از خداوند متعال درخواست می کنم که همه مسئولان نظام اسلامی و مردم عزیز، منش و روش انقلابی حضرت ابا عبدالله الحسین و شهدای عزیز کربلا را الگوی خود قرار دهند. حفظ روحیه انقلابی و جهادی در مسیر الهی تنها راه بقای نظام اسلامی است.

جامعه امروز ایران به قدرت طلبی ، مقام پرستی و دنیاپرستی آلوده شده و همین عامل باعث عدم پیشرفت و توسعه کشور شده است. کشوری به منابع انسانی بی نظیر ، کشوری با جوانان بااستعداد ، کشوری با معادن فراوان نباید دچار معضلات فعلی شود، بسیار متاسف هستم که بگویم شدت ضدیت با انقلاب و نظام در برخی سخنانی که در این روزها از تریبون مجلس شنیده می شود از اراجیف رادیوهای بیگانه نیز بیشتر است.

مردم در تامین ساده ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده اند

این واقعا درد است که در این روزها که مردم در تامین ساده ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده اند ما در مجلس فریاد سیاسی بزنیم . نمی دانم ما را چه شده که در ضدیت با نظام و انقلابی که بهای سنگینی برای تشکیل و حفظ آن داده ایم از ترامپ و آل سعود و اسرائیل نیز پیشی می گیریم .

آقای رئیس مجلس و هیات رئیسه مجلس به کلام الله مجید قسم خورده اند که از ارزش های نظام و انقلاب دفاع کنید، چرا سکوت می کنید؟ شورای نگهبان ضامن بقای اسلام و قانونی اساسی است و از تصویب قوانینی که برخلاف این دو اصل است جلوگیری می کند.

شورای نگهبان همان نهادی است که سه سال پیش تمامی نمایندگان عزیز مجلس دهم از فیلتر آن عبور کردند. حال چه شده که در میانه دوره خدمتگزاری زمزمه های مخالفت با این رکن اصیل انقلاب از این مجلس شنیده می شود. استقلال شورای نگهبان دلیل اصلی این ضدیت هاست . جای تاسف است که برخی از ما ، انقلاب و نظام و مردم را فدای امیال و اغراض شخصی خود و گروه و حزبمان می کنیم . برخی از سیاسیون را چه شده ، اکنون که قوه قضائیه قصد مقابله با دانه درشتهای سیاسی و اقتصادی را دارد و انقدربی وارد میدان شده است با تمامی ابزارهای رسانه ای خود علیه این قوه سخن می رانند.

مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید ۱۰۰ درصد انقلابی باشد چندین بار فرموده اند که همه باید وجود یک قوه قضائیه مستقل و شجاع را قدر بدانند. وا اسفا به برخی نمایندگان که با رای مردم انقلابی به مجلس می آیند و در عمل مخالف اهداف انقلاب سخن می گویند و عمل می کنند.

سفره های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است و فشار فقر و گرسنگی و بیکاری کمر مردم را خم کرده است.

همکاران عزیز! آیا وقت آن نرسیده که مجلس هویت و غیرت واقعی خود را نشان دهد؟ آیا باید به مصلحت اندیشی شاهد تجاوز به حقوق مردم باشیم؟ تا کی مردم باید شاهد کاهش شدید ارزش پول ملی در دولتهای مختلف باشند؟ چرا روحانی منتقد نیز دقیقا همان راه غلط احمدی نژاد را در اقتصاد طی کرد و وضعیت ارز بحرانی است؟ چرا باید درآمد مردم به ریال باشد اما تمامی هزینه های آنها به دلار باشد؟ چه کسی پاسخگوی این همه اختلاس در کشور است؟ فرض محال که ثروت چاول شده به بیت المال بازگردد، هیچ حساب کرده اید هزینه ضربه ای که به روح ملت و آبروی نظام اسلامی وارد شده چقدر است؟

پاسخ خانواده شهدا را چه می دهید؟ چند جانباز بیاورم که بگویند که برای عروس و داماد کردن فرزندان خود چگونه در رنج و عذاب مالی بوده اند و نتوانسته اند وامی بگیرند؟ چند نفر را اینجا بیاوریم که در مراجعه به تک تک ما نمایندگان از فقری حرف زده اند که به خاطر آن و فرار از آن به خطا رفته اند؟

آقایان وزرا؛ آنروز که به شما رای اعتماد دادیم، تجربه و تخصص شما را فریاد می زدند، اکنون شما را چه شده که به جای مردمداری ، منش و روش سوداگران سیاسی را پیش گرفته اید؟

بدون تردید یکی از مهمترین دلایل استمرار این اتفاقات، ضعف، نظارتی مجلس است . اگر آن روز که قانون شکنی آغاز و تبدیل به یک ژست شد، قاطع وظیفه قانونی خود را انجام داده بودیم، اگر با قصد حفظ آرامش و پیشرفت امور بیش از اندازه با دولتها تسامح نکرده بودیم، امروز خجالت زده کشاورز، دبیران آموزش و پرورش، صنعتگر، کارگر، دامدار، کسبه و دانشجو و غیره نبودیم.

در پایان این نکته را یادآور می شوم که مردم باید عمل دولتمردان و نمایندگان شان را با این بیان مولا علی (ع) بسنجند که می فرمایند: «من اگر می خواستم، می توانستم از عسل پاک و از مغز گندم و بافته های ابریشم، برای خود غذا و لباس فراهم آورم، اما هیهات که هوای نفس بر من چیره گردد. آفریده نشده ام که غذاهای لذیذ و پاکیزه مرا سرگرم سازد.

اخبار مرتبط