رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
 • کد خبر : 14704
 • مشاهده : 150 بازدید
 • اخبار ملی
 • چاپ خبر : سرنوشت هواپیماهای خریداری شده بوئینگ در هاله‌ای از ابهام/بخاطر اعتماد به قوانین بین‌المللی با بوئینگ قرارداد بسته شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد تضمین ارائه هواپیماهای خریداری شده بوئینگ به کشورمان در هاله ای از ابهام قرار دارد لذا ایران بر اساس اعتماد به قوانین بین المللی اقدام به عقد قرارداد با بوئینگ کرد.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سنگ اندازی های آمریکایی ها برای شرکت هواپیمایی بوئینگ و ایجاد تاخیر در تحویل هواپیماها به ایران، گفت: کشورهای طرف قرارداد در برجام از جمله ایالات متحده تعهداتی را بر عهده گرفتند که باید به آن عمل کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورمان بر اساس اعتماد به قوانین و معاهده های بین المللی اقدام به عقد قرارداد با شرکت هواپیمایی بوئینگ کرد لذا آمریکا اجازه ندارد از تحویل هوایپماها جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه ناوگان هواپیمایی کشورمان فرسوده شده و بر همین اساس مسئولان اقدام به خرید هواپیما کردند، ادامه داد: البته باید یادآوری کرد که رهبر انقلاب در همان زمان بیان کردند که اولویت کشور موضوع اقتصاد و معیشت است اما مسئولان به سمت عقد قرارداد با شرکت بوئینگ حرکت کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم  با اشاره به اینکه مدیرعامل بوئینگ باید پاسخ دهد چطور هزینه ساخت هواپیماها را از کشورمان دریافت می کند اما در زمان تحویل خودداری می کند و شروط آمریکا را مدنظر قرار می دهد، تصریح کرد: بوئینگ در سال ۲۰۱۶ توافق و تعهد کرد هشتاد فروند هواپیما به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل دهد اما با اظهارنظر اخیر مدیرعامل این شرکت به نوعی این قرارداد منتفی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد با توجه به مشخص نبودن حضور آمریکا در برجام، سرنوشت هواپیماهای خریداری شده چه خواهد شد از این رو تضمین این قرارداد نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد .

منبع : خانه ملت

اخبار مرتبط