رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 19 February

موسوی لارگانی گفت: واردات کالا بسیار بالاست و به وفور کالاهایی که در کشور تولید می شود وارد می شود، حتی برخی از کالاهایی که در کشور ما تولید می شود از نوع وارداتی آن از نظر کیفیت هم بهتر است اما متاسفانه دست برخی ها در کار است که اینها دستی بر آتش دارند نمی توانند این دست ها را قطع کنند و نمی توانند از این واردات جلوگیری کنند.

سید ناصر موسوی لارگانی  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندین سال است که شعار سال را با مباحث اقتصادی شروع می کنند و نامگذاری سال با مباحث مختلف اقتصادی است همچنین چند سالی است که رهبری تاکید بر اقتصاد مقاومتی دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: رهبر انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند در بحث حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی مقام معظم رهبری در سال ۹۵ فرمودند دولت باید برای خودش حرام کند کالایی که مشابه آن در ایران تولید می شود از مشابه خارجی آن استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: البته وقتی رهبری برخی از مسئولان و یک گروه و یا فرد را مورد خطاب قرار می هند مقصود همان فرد نیست مثلا وقتی پیامبر گرامی اسلام می فرمایند یا اباذر؛ اباذر را مورد خطاب قرار می دهد اما قطعنا منظورشان فقط شخص اباذر نیست و یا وقتی که حضرت علی(ع) کمیل را مورد خطاب قرار می دهد مقصود دیگر اصحاب هم می باشد.
موسوی لارگانی افزود: حتی در قرآن کریم در برخی موارد فرد یا افرادی را که غیبت کردند، تهمت زدند و یا دروغ گفته اند آیه در مورد آنها نازل می شود و می گویند شان نزول آیه این است اما منظور همه افراد است ، رهبری معظم انقلاب هم وقتی دولت را در مورد مسائل اقتصاد مقاومتی مخاطب قرار می دهد مقصود فقط دولت نیست.
نماینده مجلس تاکید کرد: پس رهبری فرمودند مجلس هم باید برای خودش حرام کند کالایی که مشابه آن در ایران تولید می شود از نوع خارجی آن استفاده کند، قوه قضائیه هم همینطور مردم هم همینطور به باید عنوان جزء مهم کشور و جامعه به استفاده از کالای ایرانی روی بیاورند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: در ابتدای امسال مقداری حضرت آقا حکم را سنگین تر هم کردند و فرمودند حرام شرعی است حتی واردات کالاهایی که در کشور تولید می شود حرام شرعی است.

دست های پشت پرده واردات کالا را قطع نمی کنند

وی گفت: اما باید گفت با وجود همه این تاکیدات واردات کالا انجام می شود چون واردات برای یک عده در آمدهای تریلیاردی دارد و استفاده های کلانی می بردند اینها متاسفانه دست از واردات بر نمی دارند البته منظور این جا  قاچاق نیست درست است حجم قاچاق در کشور ما بالا است علی رغم اینکه ادعا می شود که  حجم قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۵ میلیارد دلار رسیده البته بنده اعتقادی ندارم که به این مقدار کاهش پیدا کرده است اما فرض هم بگیریم کاهش پیدا کرده باشد باز هم ۱۵ میلیارد دلار قاچاق هم حجم بسیار بالایی است، اما بحث ما سر واردات کالا از مبادی ورودی رسمی است.
موسوی لارگانی تصریح کرد: واردات کالا  بسیار بالاست و به وفور کالاهایی که در کشور تولید می شود وارد می شود، حتی برخی از کالاهایی که در کشور ما تولید می شود از نوع وارداتی آن از نظر کیفیت هم بهتر است اما متاسفانه دست برخی ها در کار است که اینها دستی بر آتش دارند نمی توانند این دست ها را قطع کنند و نمی توانند از این واردات جلوگیری کنند.
منبع خبر : انقلاب نیوز

اخبار مرتبطاوقات شرعی