رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

حجه الاسلام بی آزار تهرانی در منزل حجة الاسلام موسوی لارگانی:

دهه آخر ذی‌الحجه نباید مورد غفلت قرار گیرد / نیاز امروز مجلس ، وجود نمایندگان انقلابی

حجه الاسلام بی آزار تهرانی گفت: غدیر فراموش شد که کربلا رخ داد و وظیفه است که اجازه ندهیم دهه آخر ماه ذی‌الحجه که بزرگ‌ترین سرمایه تشیع است مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد.

دهه آخر ذی الحجه نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

حجه الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی ظهر امروز در مراسم جشن عید سعید غدیر خم در منزل حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در روستای بوستان شهرستان فلاورجان اظهار کرد: اگر حادثه بزرگ غدیر درک می‌شد عاشورا اتفاق نمی‌افتاد چراکه زمینیان درک حضور این روز را نداشتند در حالی‌ که در عظمت این روز احادیث و روایات بسیار بوده اما به نظر می‌رسد درک واقعیت این روز عظیم وجود نداشته است.

وی افزود: تنها واقعه‌ای که بیشترین اصحاب و یاران پیغمبر شاهد آن بودند حادثه مهم غدیر خم بود که اهمیت این روز برای همگان روشن و واضح بوده اما مشاهده می‌شود با حضور افرادی منافق صفت جریان مهم غدیر تغییر پیدا کرد و تاریخ بشریت به بیانی دیگر رقم خورد و حتی درصدد ترور شخصیت وجود با برکت پیغمبر و امیرالمؤمنین بودند که به توفیق الهی از این عمل زشت سرافکنده بیرون آمدند.

این کارشناس دینی با اشاره به رسالت پیامبران ادامه داد: مسئله غدیر ارتباط فامیلی نبود؛ بلکه به وجود بابرکت پیامبر وحی شد که آنچه دستور الهی است اجرا باید کرد که همان انتخاب امام بود و البته که در مقبولیت؛ مردم نقش دارند که بر طبق همین مسئله حضرت علی (ع) ۲۵ سال سکوت کرد اما در مشروعیت نقش اصلی بر عهده خداوند متعال است.

وی در بیان عظمت این روز بیان کرد: هیچ فردی نمی‌تواند این روز را انکار کند چراکه عظمت این روز علاوه بر آیات و روایات در خطبه‌ای ویژه به همین مناسبت آمده است اما باعث تأسف بوده که افرادی توانستند ابهاماتی را ایجاد کنند که البته به لطف خداوند تنها کشوری که این روز را عید بزرگ اسلامی تأیید کرده و پای‌کار آن ایستاده ایران اسلامی است که بشارت پیامبر اسلام به سلمان نیز همین موضوع مهم در آخرالزمان بود.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به حادثه غدیر خم تأکید کرد: نباید به‌گونه‌ای باشیم که محافل مذهبی در شهرها و روستاها بر غدیر که اصل قوام شیعه است سایه افکند، چراکه واقعه عاشورا و جریان کربلا ثمره فراموشی غدیر بود.

 کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: غدیر فراموش شد که کربلا رخ داد و وظیفه است که اجازه ندهیم دهه آخر ماه ذی‌الحجه که بزرگ‌ترین سرمایه تشیع است مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد.

وی افزود: این‌که غدیر خم امروز بین‌المللی نیست به این دلیل است که دستور پیامبر بر انتقال این حادثه مهم به فراموشی سپرده شد درحالی‌که در رابطه با عظمت این روز سوره مبارکه معارج در قرآن کریم نازل‌شده و راجع به ولایت مولای متقیان اجازه هیچ عدولی داده نشده و تمام حسنات انسان از بین خواهد رفت با این ‌وجود که طراز قبولی اعمال وجود بابرکت حضرت علی (ع) است.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به این‌که چرا جریان غدیر در بعضی جوامع غریب است تصریح کرد: ابهام را دشمن ایجاد کرد اما دوست داران اهل‌بیت نیز در این موضوع مهم آن‌طور که شایسته بود وارد نشدند درحالی‌که می‌توانستند با این ابهام که «ولی» به معنای دوست داشتن است مبارزه شود چراکه دوست داشتن امیرالمؤمنین در احادیث مفصلی قبل‌تر از آن بیان‌شده بود و نیاز به این اجتماع عظیم و مردمی نبود اما با تأسف بسیار پس از رحلت پیامبر عظمت این روز را به نحوی دیگر رقم زدند.

نیاز امروز مجلس ، وجود نمایندگانی انقلابی است.

حجه الاسلام بی آزار تهرانی با بیان لزوم نیاز کشور به حضور نمایندگانی انقلابی و جهادی در مجلس ، بیان کرد : امروز در نظام جمهوری اسلامی افرادی دیده میشوند که گویا مرام علوی گونه را فراموش کرده اند و درد مردم را نمی فهمند اما بدانند که برای هر صندلی که در آن مسئولیت دارند ، بیش از ۷۰ نفر خون پاکشان بر زمین ریخته شده است.

بی آزار تهرانی خاطر نشان کرد : جامعه امروز نیاز به نمایندگان انقلابی بسیار دارد که در مقابل زیاده خواهی ها بایستند چون طبق فرموده امام خمینی (ره) مجلس در رأس أمور است که حجه الاسلام موسوی لارگانی از جمله نمایندگانی هستند که مدرس گونه از حقوق این ملت دفاع میکنند و باید قدردان آنان بود که البته مردم این شهرستان به خوبی میدانند و حضور امروز آنان در این جلسه مذهبی نشان از این است که مردم به خوبی مسئولی که زندگی که خود را وقف خدمت کرده ، میشناسند.

وی در پایان گفت: امروز وظیفه همگان این است که عدالت علوی به مَنَصه ظهور برسد تا به توفیق الهی این نظام اسلامی زمینه‌ساز ظهور شود و نباید کاری کرد که مردم ناامید شوند.

لازم به ذکر است که امروز ، بیست و دومین سالگرد برگزاری جشن عید غدیر در منزل حجه الاسلام موسوی لارگانی در منزل ایشان بود.

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم ، کلیک کنید.

اخبار مرتبط