رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
 • کد خبر : 14716
 • مشاهده : 134 بازدید
 • در رسانه ها
 • چاپ خبر : تیلیاردرها با کمک سازمان، مالیات نمی دهند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تیلیاردرها از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حجم فرار مالیاتی اظهار داشت: متاسفانه عده ای که درآمدهای تیلیاردری دارند به کمک راه هایی که سازمان امور مالیاتی جلوی پای آنها می گذارند از پرداخت مالیات فرار می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تلاش دارد درآمد زایی خود را از مالیات افزایش دهد، گفت: دولت هر سال میزان کسب درآمد از نفت را کاهش می دهد و قصد دارد که درآمد خود را از دریافت مالیات افزایش دهد، اما این روند در واقع به سمتی رفته است تا از افرادی که مالیات پرداخت می کنند، مالیات بیشتری دریافت شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: دولت به افرادی که حساب و کتاب دارند و در سیستم مالیاتی کشور شناسایی شده اند، فشار می آورد و از آنها مالیات بیشتری دریافت می کند در حالی که این رویه با توجه به رکود باعث رونق بیکاری در کشور می شود.

وی با بیان اینکه با روند دریافت مالیات، میزان تولید در کشور کاهش می یابد، عنوان کرد: دولت به جای اینکه از افرادی که از زیر بار پرداخت مالیات فرار می کنند مالیات بگیرد به افراد شناسایی شده فشار می آورد، در این زمینه مجلس نیز نقش دارد.

موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مجلس درآمد از مالیات را افزایش می دهد، گفت: به طور مثال سازمان امور مالیاتی درآمدی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان را در یک سال برآورد می کند، دولت به این رقم ۳ هزار میلیارد تومان می افزاید و در مجلس در زمان بررسی و تصویب لایحه بودجه درآمدزایی از مالیات افزایش می یابد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: افزایش درآمد از مالیات در کشوری که رکود را تجربه می کند رویه غلطی است، در این شرایط باید به کسانی که تولید کننده هستند، بسته حمایتی داده شود نه اینکه فشار بر آنها افزایش یابد، به جای افزایش فشار بر تولید کننده باید از افرادی که مالیات سنگین بدهکار هستند مالیات گرفته شود، در واقع عدم اجرای درست قانون باعث فرار مالیاتی شده است.

وی یکی از راهکارهای شناسایی افرادی که از  پرداخت مالیات فرار می کنند را صندوق فروش الکترونیکی دانست و بیان داشت: این موضوع در لایحه دولت تصویب  و در بودجه سال ۹۶  پس از تصویب برای یکسال  اجرایی شد اما بعد از یکسال با لابی دولت موضوع از لایحه بودجه سال ۹۷خارج شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت مدعی است زیرساخت صندوق فروش الکترونیکی فراهم نیست، گفت: اگر صندوق فروش الکترونیکی ایجاد شود ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده که پول بیت المال است به حساب دولت واریز می شود، در حال حاضرمالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود اما این پول هرگز به دست دولت نرسیده این روند به ضرر کشور تمام شده است.

اخبار مرتبط