رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
 • کد خبر : 14338
 • مشاهده : 225 بازدید
 • یادداشت ویژه
 • چاپ خبر : اعتراض‌ها باید در فضای بسته انجام شود

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتراض هایی که در رابطه با مسائل اقتصادی است باید از راه قانونی پیش برده شود.

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص سخنان شب گذشته رییس جمهور در خصوص اعتراض های اخیر بخشی از مردم، اظهار کرد: اعتراض ها و انتقاداتی که در روزهای اخیر در بعضی از شهرستان ها اتفاق افتاد، ناشی از مشکلات اقتصادی است. افرادی که از نظر معیشتی مشکل دارند و اخیرا هم با توجه به شنیده هایی که داشتند مبنی بر افزایش قیمت حامل های انرژی دست به اعتراض زدند، اما نوع اعتراض شاید خیلی منطقی نبود چرا که همه باید سعی کنیم اعتراضات خود را از طریق قانونی دنبال کنیم.

وی افزود: باید در خصوص این تجمعات در هر استانی مجوز گرفته می شد که این تجمعات اعتراضی در یک محیط بسته مانند سالن انجام می شد که سخنران، گوینده و افراد سوال کننده مشخص باشند تا بتوان اوضاع را کنترل کرد. چون وقتی اعتراض ها به خیابان کشیده شود ممکن است هر کسی با هر نیتی وارد تجمع مردم شود. از اول انقلاب تاکنون دشمنان خون آشامی مانند منافقان کوردل داشتیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در همین خصوص تصریح کرد: آحاد ملت ایران همان هایی هستند که در ۹ دی آمدند و حماسه آفریدند. کسانی هستند که ۸ سال جنگ را با دست خالی مدیریت کردند و اجازه ندادند یک سانتیمتر از خاک ایران جدا شود.

موسوی لارگانی گفت: اعتراض هایی که در رابطه با مسائل اقتصادی است باید از راه قانونی پیش برده شود. آمار و ارقامی که دولت همواره اعلام می کند که تورم از ۴۵ درصد به ۲۵ درصد رسیده و اکنون به ۸ درصد رسیده است اگر بخواهیم این را به مردمی که فقط دارند با یارانه زندگی می کنند بفهمانیم از ما نمی پذیرند. برای آن ها این کاهش تورم ملموس نیست.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان یک خادم کوچک ملت ایران و اصفهان می گویم که باید اعتراض ها از مجرای قانونی پیگیری شود. اگر بنده را نماینده خود می دانند خواسته هایشان را مطالبه کنند تا این اعراضات از طریق تریبون مجلس، خبرگزاری ها و روزنامه ها به گوش مسئولان رسانده شود. این حرکت های این چنینی که یک عده سوار موج شوند و سوء استفاده کنند نتیجه ای جز شادی دشمنان ایران ندارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص این سخن رییس جمهور که دستگاه های مسئول باید زمینه را برای اجتماع و راهپیمایی قانونی مردم فراهم کنند، گفت: تاکنون چنین بحثی نداشته ایم. در دنیا کشوری مانند ایران نیست که این قدر در آن آزادی سیاسی باشد که هر فردی بتواند به راحتی در خصوص مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اظهار نظر و عقیده کند. در هیچ جای دنیا چنین کشوری وجود ندارد که مردم در بیان عقاید خود آزاد باشند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه آمدن به خیابان در صورتی که قابل کنترل باشد هیچ اشکالی ندارد، گفت: این افراد مخرب دشمن نظام و انقلاب هستند که در پی براندازی جمهوری اسلامی هستند. بنابراین هم اکنون فضا به گونه ای نیست که بخواهیم اجتماعات قانونی داشته باشیم چون غیرقابل کنترل است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این سخن درست است که هر کسی که اعتراض کرد فوری نباید او را ضد انقلاب بنامیم. بخشی از مردم معترض کسانی هستند که عزیزانشان را فدای انقلاب و نظام کرده اند، اما هم اکنون می بینند که وعده های مسئولان محقق نشده است.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط