رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 19 February

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: چندین ماه است که ترامپ رئیس‌جمهور امریکا به‌طور رسمی از برجام خارج شده است و قرار بود اروپا ظرف دو هفته موضع خودش را در این‌که در برجام می‌ماند یا خارج می‌شود اعلام کند ولی متأسفانه این اعلام نظر انجام نشد.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: چندین ماه است که ترامپ رئیس‌جمهور امریکا به‌طور رسمی از برجام خارج شده است و قرار بود اروپا ظرف دو هفته موضع خودش را در این‌که در برجام می‌ماند یا خارج می‌شود اعلام کند ولی متأسفانه این اعلام نظر انجام نشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به زیاده‌خواهی‌های اعلام شده از سوی کشورهای اروپایی، تصریح کرد: بعضی از رؤسای جمهور کشورهای اروپایی و وزرای امور خارجه در ارتباط با برجام و ماندنشان نظراتی را ارائه دادند به‌عنوان مثال تعیین تکلیف کردن در مورد بحث موشکی ایران را موضوع خود قرار داده بودند که اصلاً در توافق و جزء مذاکرات۱+۵ نبوده است.

وی با اشاره به موضوع FATF تصریح کرد: شورای نگهبان به FATF ایراداتی وارد کرده است ولی مجلس شورای اسلامی هم چنان اصرار بر تصویب آن دارد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده‌شده است؛ چند تن از وزرا در رفتاری غیر عرف نامه‌ای در این زمینه به مقام معظم رهبری فرستادند.

موسوی لارگانی بیان کرد: مسئله‌هایی که کشورهای اروپایی در رابطه با ایجاد کانال جدید مالی مطرح کرده‌اند و این‌که مشکلات بانکی برطرف می‌شود حقیقتاً شاید جزء همان وعده‌هایی است که به ملت ایران داده شد، رئیس‌جمهور ایران عنوان کردند اگر توافق‌نامه امضا شود کلیه تحریم‌ها در لحظه برداشته می‌شود؛ ظریف وزیر امور خارجه و پس‌ازآن صالحی نیز در مجلس قسم خوردند که کلیه تحریم‌ها برداشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شاید برای این‌که مجمع تشخیص مصلحت نظام به FATF رأی داده و آن تصویب شود این وعده را داده‌اند ولی ۴ روز بعد بهانه‌ای پیدا کنند و در یک برنامه‌ای اعلام کنند که بانک‌های اروپایی کانال جدید مالی را نپذیرفتند و اگر این کار را انجام دهند مورد تحریم و فشار آمریکا قرار می‌گیرند مثل شرکت‌های توتال و رنو که بعد از برجام و خارج شدن آمریکا بلافاصله ایران را ترک کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: اگر قرار است موضوع FATF عملیاتی شود باید یک تعهد جدی و لازم‌الاجرا از اروپایی‌ها گرفته شود؛ مثل قبل نباشد که ما به همه تعهدات عمل کنیم ولی طرف مقابل لازم نباشد به هیچ‌کدام از تعهداتش عمل کند.

منبع : صاحب نیوز

اخبار مرتبطاوقات شرعی