رفتن به بالا

نماینده مردم شریف فلاورجان در مجلس شورای اسلامی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January
  Esfahan
  (°C)
  Wind ۵(mph)
  Pressure ٢۴.٨٣(in)
  Visibility ۶.٠(mi)
  UV Index 0-Low
  Humidity ٢۴.٨٣(in)
اوقات شرعی

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان :

آموزش‌ و پرورش جایگاه مقاصد سیاسی نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، از پیگیری مجمع نمایندگان استان برای معرفی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: نمایندگان مجلس قصد دخالت در عزل و نصب مدیران را ندارند، اما آموزش‌ و پرورش جایگاهی حساس بوده و مقام معظم رهبری چندین مرتبه تأکید فرموده‌اند که […]

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، از پیگیری مجمع نمایندگان استان برای معرفی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: نمایندگان مجلس قصد دخالت در عزل و نصب مدیران را ندارند، اما آموزش‌ و پرورش جایگاهی حساس بوده و مقام معظم رهبری چندین مرتبه تأکید فرموده‌اند که آموزش‌ و پرورش را نگذارید سیاسی شود.

وی به جایگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: اثر معلم روی کودکان از تربیت پدر و مادر بیشتر است، فرزندان چند ساعت بیشتر با معلم نیستند اما اثر تربیتی و گفتاری و رفتاری آن‌ها بیشتر از اثر تربیت پدر و مادر است و فرزندان معلم را الگوی خود می‌دانند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: باید فردی در رأس آموزش‌ و پرورش کشور، استان‌ها و شهرستان‌ها باشد که اگر تفکر سیاسی خاصی هم دارد اما در فعالیت‌های کاری خود نخواهد تفکرات سیاسی را به مجموعه آموزش‌ و پرورش القا کند. نمایندگان در این زمینه حساس بوده‌اند و در این زمینه ورود پیدا کردند، باید مدیر توانمندی که کمتر دنبال مسائل سیاسی باشد برای آموزش‌ و پرورش استان در نظر گرفته شود.

وی با بیان این موضوع که افراد زیادی برای مدیریت آموزش‌ و پرورش استان مطرح بوده‌اند اظهار داشت: برخی معیارهای لازم را نداشتند و برخی نیز به دلیل مسائل سیاسی صلاحیت لازم را نداشتند، وزارت آموزش‌ و پرورش نیز درصدد این انتخاب هست و گمان می‌رود این انتخاب بدون مشورت صورت نپذیرد.

لارگانی پیرامون به نتیجه رسیدن پیگیری نمایندگان برای معرفی مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان، تصریح کرد: ما تصمیم گیرنده اصلی نیستیم قول دقیقی نمی‌شود داد، وزیر آموزش‌ و پرورش حدود ۴ ماه پیش قول داد ظرف مدت یک ماه این کار را انجام دهد اما هنوز این مهم انجام نشده است. فردی که اکنون سرپرست آموزش‌ و پرورش است نمی‌داند تا چه زمانی این وظیفه را بر عهده دارد و نمی‌تواند برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد و نیاز است که مدیر توانمندی انتخاب شود که بتواند برای بلندمدت تصمیم‌گیری کند و سرپرست نمی‌تواند تصمیم‌گیری قاطع و جدی را داشته باشد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط